Co mě (ne)zaujalo na E3 2021?

Co mě (ne)zaujalo na E3 2021?

Letošní E3 se pomalu blíží ke konci. Proto se trochu ohlídnu za tou velkou a trochu chaotickou smrští novinek, které se během několika desítek hodin na nás přiřítila.

Co mě na letošní E3 2021 zaujalo?

Moc toho nebylo, ale přeci jen se našly hry, na které se hodně těším.

Death Stranding Director’s Cut

Není to přímo pokračování, které bych vcelku velmi uvítal, ale i tak menší důvod radosti. Navíc Kodžima toto režisérské rozšíření představil v trochu netradičním traileru, který buď nějak propojuje nebo paroduje herní sérii Metal Gear Solid.

Age of Empires 4

Těším se hodně na tuto budovatelskou strategii. V ukázce bylo vidět několik zajímavých věcí jako například větší příklon k válečnictví, ale i velmi zajímavá stylizovaná grafika. 

Jan Žižka a vozová hradba v DLC pro Age of Empires 2

Kdo by si pomyslel ještě před několika lety, že pro tuto stařičkou hru vyjde v roce 2021 další DLC. A co víc. DLC bude obsahovat i český prvek – tolik obávanou vozovou hradbu pod vedením Jana Žižky. I když nejsem velký obdivovatel tohoto „vůdce“, za český národ si rád zahraju. Pro mě je to jedno z největších překvapení celé E3.

Kingdom Come: Deliverance na Nintendo Switch

Přiznám se, že jsem se nechal strhnout lavinou očekávání o možném oznámení pokračování (prequelu?) pro českou hru Kingdom Come: Deliverance. Na oznámení pokračování nakonec vůbec nedošlo, ale určitého oznámení se hráči přeci jen dočkali. Kingdom Come: Deliverance si budou moci zahrát i majitelé Nintendo Switch. Uvidíme, v jakém stavu se podaří hru zkonvertovat na tento populární handheld. 

Final Fantasy Pixel Remaster

Final Fantasy nikdy neomrzí. A navíc já jsem prakticky pro každý remaster kvalitní hry. 

Forza Horizon 5

S.T.A.L.K.E.R. 2

A Plague Tale: Requiem

Avatar: Frontiers Of Pandora

The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild 2

Fatal Frame: Maiden Of Black Water

 

Co mě naopak na letošní E3 2021 zklamalo?

Neoznámení Nintendo Switch Pro

Nemám rád spekulace. Rád pracuji s potvrzenými daty. Na druhou stranu se koncem května strhla vlna celkem uvěřitelných vyjádření o oznámení nového Nintendo Switch Pro. A hádejte co? Žádné nové Nintendo Switch nebylo oznámeno. Velká škoda.

Žádný nový Tomb Raider

Lara Croft letos slaví 25 let a tak oznámení nového dílu se čekalo prakticky jako povinnost. A výsledek? Žádná nová hra s Larou neoznámena. Alespoň tedy ne na E3. Celkově nemám slov a budu doufat, že do konce roku to vývojáři napraví a oznámí další skvělou trilogii.

Far Cry 6

Šestý díl mě prostě neláká. Pravděpodobně je to až přílišnou podobností s herní sérií Just Cause.

Které hry mi na E3 2021 chyběly?

Bylo toho letos opravdu hodně, ale přeci jen mi tam pár zásadních titulů chybělo a ikdyž autoři předem avizovali, že se jich na E3 nedočkáme, mně tam prostě chyběli:

  • Gotham Knights
  • Suicide Squad: Kill The Justice League
  • Prince Of Persia: Sands Of Time Remake
  • Fable
  • Final Fantasy XVI
  • GTA VI
  • a samozřejmě Kingdom Come 2 🙂