Co obsahuje potitulková scéna Black Adama?

Co obsahuje potitulková scéna Black Adama? © Warner Bros.

Potitulkové scény jsou dnes především u komiksů celkem povinností. Už ale dlouho tak nerozvířila internetové diskuze potitulková scéna jako ta z filmové novinky Black Adam. Co tedy obsahovala?

(Následující text obsahuje spoilery)

Přiznám se, že jsem dlouho těmto informacím nemohl uvěřit a musel jsem s touto novinkou počkat, až si ji na vlastní oči ověřím v kině. V potitulkové scéně uvidíme krátký rozhovor mezi Black Adamem a Amandou Waller (hologram). Amanda sděluje Black Adamovi, že od něho očekává, že zůstane na Kahndaqu. Na to dostane od Black Adama odpověď, že není na Zemi nikdo, kdo by se mu mohl postavit, tak proč by měl Amandu poslouchat?

Waller mu odpoví, že zná lidi, kteří nejsou ze Země. Na to vstupuje do rozhovoru tajemná postava, která jde k Black Adamovi a pronese:

It’s been a while since anyone’s made the world this nervous. Black Adam, we should talk.
Superman

Ano, tou postavou, která bude dohlížet na Black Adama bude Superman v podání Henry Cavilla. Wow! Stále pro mě těžko uvěřitelná informace, kterou se přiznám, už od WB nečekal. Je to tak poprvé od roku 2017 (pokud nepočítáme dotočky do Zack Snyder Justice League v roce 2021), kdy vidíme Henryho opět jako Supermana.

Za tímto velkolepým návratem ale nečekejme samotné studio WB. Iniciátorem této události byl sám Dwayne Johnson.

Dlouho mě štvalo, že se miliony lidí ozývají, zajímají a ptají a nikdo se otázkami nezabývá,“ říká Johnson o Supermanově spánku. „I když jste měli odpovědi, které se třeba lidem nelíbily, vždycky mě štvalo, že… No tak se ozvěte! Někdo promluvte a promluvte s fanoušky, promluvte s lidmi, řekněte jim, jaké jsou plány. A nejen to […] ale co nás štvalo, bylo to, že máte člověka, který je skvělý Superman a milovaný Superman, člověka, který miluje mytologii a zná postavu tak hluboko, jako Henry Supermana, a pak navíc to nejdůležitější, že ho fanoušci jako Supermana milují… A taky to, že jste se rozhodli, že budete mít někoho, kdo se bude chovat jako Superman. Už pět let je na vedlejší koleji, a nikdo o tom nemluví!,“ celkem přesně vystihující shrnutí od Dwayne Johnsona.

Ano, WB dlouhých 5 let nedělalo nic jiného, než mlžilo ohledně vize s postavou Supermana. Nyní jsme tedy o pořádný krok vpřed, ale mám obavu, aby to nebyl jen malinký krůček, který by nakonec nic nemusel znamenat.

Nepřehlédněte
Vrátí se Henry Cavill jako Superman v nové komiksovce Black Adam?

Johnson o filmu Black Adam snil už od roku 2007. Chtěl ve filmu představit Black Adama, Justice Society of America a také Supermana v podání Henry Cavilla.

Dle posledních dostupných informací musel Johnson obejít šéfa DC Films Waltera Hamadu, který nápad zamítl, a musel jít přímo za šéfy WB Michaelem De Luky a Pam Abdy, kteří nakonec souhlasili a WB povolil Cavillovi účinkování ve filmu a potitulkovou scénu v září 2022 natočili.

Budoucnost Supermana?

Pokračování Muže z oceli bude záviset na mnoha okolnostech. První bude, jak si film Black Adam povede finančně. Bohužel od kritiků sklízí průměrné a někdy i podprůměrné známky. Na druhou stranu fanoušci jsou celkem spokojeni minimálně na úrovni průměrně zábavné komiksovky.

Nepřehlédněte
Recenze: Black Adam (2022)

Warner Bros. si poslední měsíce procházejí velkou transformací. A tak fanoušek DCEU to nemá zrovna jednoduché. Jako ale kdyby někdy měl. Ka...

Pokračování Supermana v tuto chvíli hledá scénáristy a není tedy vůbec jasné, jestli najde nosný scénář, který by postavu začlenil do DCEU, které není stále v dobré kondici. 

Navíc J. J. Abrams pracuje na jiném Supermanovi, ve kterém si WB představují Supermana s černošským hercem. Navíc není stále dořešený multiverse s Flashem a Aquamanem. Zkrátka si nejsem vůbec jistý, jestli se podaří Cavilla začlenit do současné struktury. Doufejme, že nějakým způsobem ano a že ještě dostane od nového vedení WB více šancí.

Zdroj: Polygon