Constantine 2 je (ne)zrušen, alespoň zatím

Constantine 2 je (ne)zrušen, alespoň zatím © Warner Bros.

Být fanouškem WB je v poslední době opravdu za trest. Nejenže WB slibují a ruší a opět slibují filmy z DC univerza, už to ale vypadá, že si fanoušek nemůže být jistý žádnou oznámenou novinkou. Tentokrát došlo i na potvrzené pokračování filmu Constantine s Keanu Reeves v hlavní roli. O co jde tentokrát?

WB se po dlouhý 17 letech od premiéry prvního dílu rozhodlo využít stále trvající (a možná i zvyšující) obliby hlavního herce Keanu Reeves a přislíbilo fanouškům pokračování velmi povedeného filmu založené na komiksové předloze. Natáčení mělo začít na podzim roku 2022 za účasti Reevese, režiséra Francise Lawrence a producenta Akivy Goldsmana. Goldsman prý v té době také psal scénář. Žádné další podrobnosti týkající se Constantina 2 nebyly uvedeny.

Nepřehlédněte
James Gunn a Peter Safran odhalili novou fázi DCU, dočkáme se Batmana i Supermana

To by ale nebylo WB, aby to nechalo jen tak a jelikož je WB v posledních týdnech v opravdu velké formě, tak se objevily leaky s informací, že pokračování filmu Constantine bude zrušeno, mj. z důvodu, že nezapadá do nových plánů. Nehledě prý na to, že dřívější vedení bylo prý pod tlakem a slíbilo fanouškům něco, co vlastně samo nechtělo.

Tato „aféra“ v předchozích dnech strhla menší lavinu fanouškovských obav ze zrušení očekávaného pokračování. Zvláště s tím, že James Gunn v předchozím týdnu zveřejnil seznam projektů pro restartování DCEU a o Constantine 2 nepadla ani zmínka.

Ale po pár dnech menšího rozruchu je opět vše jinak. Mluvčí společnosti Warner Bros. potvrdil serveru EW, že Constantine 2 není zrušen. Bohužel jsme se ale nedočkali žádných dalších detailů. Pokud by přeci jen Constantine 2 vznikl, pravděpodobně by se zařadil do sekce DC Elseworlds, tedy do filmů, které nespadají do hlavní linie DCEU.

Zdroj: ew.com