Death Stranding Director’s Cut na PS5 vyjde 24. září, nabídne nové funkce i příběhové mise

Death Stranding Director’s Cut na PS5 vyjde 24. září, nabídne nové funkce i příběhové mise © Kojima Productions

Na včerejším vysílání State of Play jsme se dozvěděli podrobnější informace o rozšířené edici Death Stranding Director’s Cut. Ta byla představena už na letošní E3 2021, ale bohužel bez větších detailů. Nyní víme, že hra vyjde na PS5 už 24. září 2021. To je dříve, než jsem osobně čekal. Pochopitelně nabídne spoustu novinek.

Mezi nejpředpokládanější novinkou je podpora haptiky a adaptivních triggerů u DualSense. Přibude i 3D audio, rychlejší načítání díky SSD disku a především nové grafické režimy. Ty budou nakonec dva. První nabídne 4K a 60 fps. Ten druhý nabídne 4K s 30 fps, ale za to s plnou podporou HDR. Tedy dilema, které známe z PS4 Pro, se zdá nekončí a na hry bez bez kompromisů si budeme muset počkat do další generace.

Do hry samotné přibude nový styl boje (minimálně nový kombinovaný kop), odrazová rampa pro překonávaní větších roklin (konečně), katapult, nové zbraně, střelnici, stacionární kulomety a dokonce i automobilové závody. Zní to už trochu akčněji a už i trochu šíleně oproti komornější původní verzi, ale na druhou stranu bude více zábavy. 

Tohle speciální rozšíření ale nebude zdarma a hráči, kteří vlastní původní PS4 verzi, si zaplatí 10 dolarů.