Filmový Metal Gear Solid zná hlavního představitele, v roli Solid Snakea se představí Oscar Issac

Filmový Metal Gear Solid zná hlavního představitele, v roli Solid Snakea se představí Oscar Issac © Konami

Filmová verze Metal Gear Solid zná hlavního představele. Hlavní roli Solid Snakea ztvární Oscar Issac, kterého mohou diváci znát především z poslední trilogie Star Wars, kde hrál stíhacího pilota Poe Damerona.

Film bude režírovat Jordan Vogt-Robertse, který nemá (zatím) nikterak zajímavé portfolio. Scénář napsal Derek Connolly. který napsal scénář například pro úspěšný restart Jurský svět. Oba spolu už spolupracovali na filmu Kong: Ostrov lebek.

První informace o zfilmování jedné z nejslavnějších filmových sérií pocházejí už ze začátku milénia, kdy projevil velký zájem o zfilmování sám Hideo Kojima. Poté se okolo filmu vytvořila určitá aura spekulací. Až v roce 2014 byl film přislíben režijně Vogt-Robertsovi. Jenže až do dnes nejsou známy prakticky žádné informace o příběhu ani o časovém zasazení, případně jestli bude využit nějaký díl jako předloha, nebo půjde o nový rozšiřující střípek do univerza MGS.

Každopádně režisér říká, že chce vyprávět a nabídnou svět, který Kojima vytvořil. To je alespoň trochu uklidňující zpráva pro všechny fanoušky Metal Gear Solid série.