CD Projekt RED oznámil remake prvního Zaklínače

CD Projekt RED oznámil remake prvního Zaklínače

CD Projekt RED dnes oznámil remake prvního dílu The Witcher. Remake hry byl oznámen přesně na den od vydání  hry před 15 lety. Autoři si tedy připravili pro fanoušky pěkný dárek na výročí hry.

Nicméně na hře nepracuje přímo samotné studio CD Projekt RED, ale vývoj prvního dobrodružství Geralta svěřili do rukou polského studia Fool’s Theory. Ale nebojte se. Nemělo by dojít k podobné situaci jako v případě nextgen verze třetího dílu. V polském studiu se nachází mnoho bývalých vývojářů, kteří se podíleli na vývoji her Zaklínače. Navíc CD Projekt RED bude zajišťovat kreativní supervizi. Ať už to znamená cokoli.

“The Witcher is where it all started for us, for CD PROJEKT RED. It was the first game we made, ever, and it was a big moment for us then. Going back to this place and remaking the game for the next generation of gamers to experience it feels just as big, if not bigger.

 

“Collaborating with Fool’s Theory on the project is just as exciting, as some of the people there have been previously involved in The Witcher games. They know the source material well, they know how much gamers have been looking forward to seeing the remake happen, and they know how to make incredible and ambitious games. And although it will take some time before we’re ready to share more about and from the game, I know it’ll be worth the wait.”
Adam Badowski, Head of Studio, CD PROJEKT RED.

Remake poběží v nyní populárním Unreal Engine 5 a má obsahovat i prvky z moderních zaklínačských her. Bohužel hra je pouze v rané fázi vývoje, takže fanoušci si musí několik let nechat zajít chuť. 

Zkrátit čekání by jim snad měla nextgen verze třetího dílu Zaklínače, která by měla vyjít ještě tento rok. Bohužel ale o nextgen verzi jsme už delší dobu neslyšeli a tak je možné, že dostane další odsun. Doufejme, ale že ne a ještě letos si budeme moci letošní Vánoce prožít s Geraltem a jeho dobrodružstvím.

Bohužel jsme se nedozvěděli žádné další informace. Neznáme předběžný termín vydání, rozsah úprav, a pro české hráče ani informaci o české lokalizaci. První díl se v české distribuci objevil s českým dabingem a tak bude zajímavé, jestli polští vývojáři si najdou čas a český dabing prvního dílu zanechají. V opačném případě očekávám od moderské komunity zvednutí rukavice 🙂