Hideo Kodžima oznámil na The Game Awards 2022 pokračování Death Stranding 2

Hideo Kodžima oznámil na The Game Awards 2022 pokračování Death Stranding 2 © Kojima Productions

Konečně jsme se dočkali. Hideo Kodžima odkryl svoje karty a na The Game Awards 2022 oficiálně prezentoval pokračování Death Stranding 2. Zatím je hra označena takto jednoduše, v tuto chvíli nenese nějaký vysvětlující podtitul. 

Hideo Kodžima v krátkém interview přímo na stagi řekl něco málo detailů o pro mě velmi očekáváném pokračování. Prvně vyzval všechny internetové detektivy, aby se zaměřili na ukázku a podrobili ji detailnímu rozboru. Odměnou jim budou nějaké skryté detaily a zajímavosti, které do traileru ukryl.

Dále Hideo prozradil, že scénář pro pokračování měl napsán ještě před začátkem celosvětové epidemie koronaviru. Ale právě stále ještě někde probíhající epidemická situace ho přiměla celou hru notně upravit. Těžko říct, jestli to je dobře, nebo špatně. Nakonec Hideo potvrdil, že kromě pokračování Death Stranding se věnuje dalším projektům. Na ty si ale budeme muset počkat.

Stejně tak jako na Death Stranding 2. Kodžima bohužel neprozradil nic ani o přibližném datumu vydání. Těžko říct, jestli se dočkáme v následujícím roce. Každopádně pro mě osobně, Death Stranding 2 bude alespoň konečně důvod pořídit Playstation nové generace 🙂