Next-gen Zaklínače 3 se sice odkládá, ale odklad prý nebude velký

Next-gen Zaklínače 3 se sice odkládá, ale odklad prý nebude velký © CD Projekt

Next-gen verze třetího Zaklínače se opět zamotává. Těsně před Velikonocemi oznámil CD Projekt odklad nové verze na neurčito. Bohužel bez detailnějších informací. Spekuluje se, že důvodem je válka na Ukrajině. To by byly pochopitelně objektivní problémy a všichni fanoušci to prostě musí pochopit.

I tak se ale objevily kritické reakce na „neschopnost“ studia dodržet termín. Ten byl předtím stanoven na volný termín ke konci poloviny první poloviny roku 2022.

Nepřehlédněte
Zaklínač 3: Divoký hon na PS5 je odložen na rok 2022

Jako by to s těmi odklady CD Projektu RED nestačilo. Včera se objevila v herním bulváru informace, že nextgen verze třetího Zaklínače měla ...

Nyní se objevují konečně trochu detailnější informace. Konkrétně v podcastu na PC Gameru sám generální ředitel CD Projektu Adam Kiciński uvedl, že na nové next-gen verzi není potřeba velké množství práce. Sám odpověděl doslovně „Not many“ vývojářů bude potřeba k dokončení celého projektu. Ono „nemnoho“ později zpřesnil na 15 vývojářů plus několik externistů. Ujistil také fanoušky v tom, že převzetí vývoje next-gen verze přímo do CD Projektu nijak neovlivní práce na jiných hrách.

Odklad by tak nemusel být nějak fatální, ale je tu šance, že bychom se nové verze Zaklínače 3 mohli dočkat už třeba někdy na podzim nebo v zimě 2022.

Aktualizováno 20. 5. 2022
Vývojáři při příležitosti 7. výročí od vydání hry na svém Twitteru potvrdili termín vydání na 4. kvartál 2022. Bohužel bez dalších podrobností.

Zdroj: PC Gamer