Podařený Star Wars Day 2021 pro sběratele

Letošní Star Wars Day: May the 4th Be With You, který se konal celosvětově 4. května, byl pro sběratele velmi vydařený. Možná mi je jich až trochu líto, protože si nejsem jistý, jestli jejich peněženky tyto novinky ustojí 🙂 

Hot Toys TMS 45 & 46 – Mandalorian & Blurrg

Hot Toys se rozhodlo, že seriál The Mandalorian vytěží do maxima. Nyní představila dvojbalíček Mandaloriana a Blurrga.

 

 

 

 

 

 

Ahsoka Tano

Z Ahsoky Tano se stává velmi oblíbená postava. Hot Toys už před časem představilo hned 2 verze Ahsoky. Nedávno svoji sošku představilo studio Gentle Giant. 

S novou verzí Ahsoky přišlo Sideshow, které představilo sochu v měřítku 1/4. Já osobně se spokojím s figurkami od Hot Toys, ale věřím, že spoustě sběratelů udělá radost. Socha patří do řady Premium Format, kde za rozumné peníze dostanete velmi dobrou kvalitu.

Sideshow General Grievous 

Generál Grievous je jedna z mých oblíbených postav. Bohužel Hot Toys se stále nemá k tomu, aby tuto postavu přivedla k světu. Nedivím se, jak si nezapadá do recyklátů, které nyní Hot Toys vydává. Takže se sběratelé musí spolehnout na Sideshow, kteří před časem už Generála Grievous v 1/6 měřítku vyrobilo. 

Nyní udělalo Sideshow reedici a pravděpodobně tak mnoho překupníků naštvalo. V aukčním bazarech se cena Generála Grievouse pohybala na minimálně dvojnásobku své původní ceny. Každopádně toto znovuvydání udělalo radost všem, kteří původní verzi nestihli. Škoda jen, že Hot Toys nenabídlo svoji verzi. To srovnání by byl velice zajímavé.

Hot Toys TMS 42 – Echo

Jak krásně načasováno. Seriál Star Wars: The Bad Batch, ze kterého je postava Echo, ještě ani nezačal a fanoušci a sběratelé už mohou objednávat jeho figurku.

Hot Toys TMS 43 – Grogu

Tady se na Hot Toys ani vlastně není za co zlobit. Grogu je prostě populární a vzhledem ke strategii Hot Toys se není čemu divit. Pravděpodobně Groga ještě od nich několikrát uvidíme. 

Tentokrát je to verze, ve které je hlavní postavou on sám. V minulosti byl přibalený k Mandalorianovi nebo Ahsoka Tano. Nyní v této verzi je celá pozornost věnována pouze jemu.

A to ze světa Star Wars není vše. Hot Toys plánují další produkty – Anakina a Obi-Wana z animovaného seriálu Clone Wars, ze seriálu Mandalorian to má být Kuiil, Swoop Bike. Sideshow plánuje velmi zajímavou Mythos sochu Anakina a sochu Boby Fetta. Takže i tento rok bude na Star Wars sběratelské předměty opět bohatý.