První dva díly Max Payne dostanou remake

První dva díly Max Payne dostanou remake © Remedy Entertainment

Tak tohle je ryze osobní. Moje velmi oblíbená dvojice her Max Payne dostane remake. A hádejte, kdo bude obě hry vyvíjet? Finské studio Remedy Entertainment

Ano, ke slavné značce se tak vrací jejich tvůrci a proto jsou (nejen) moje očekávání na maximum. Pro ty z vás, kteří jste v roce 2001 a 2003 nebyli na světě – Max Payne je velmi oblíbená third person detektivní noir střílečka, která vyšla na začátku tohoto tisíciletí. Její příběh je odvyprávěn skvělými komiksovými stripy, ve které musí Max Payne najít vrahy své rodiny.

Hra proslula nejen svým příběhem a atmosférou, ale především velmi dobře do svého gameplay zapracovala tzv. bullet-time, který jsme o 2 roky dříve mohli vidět v prvním díle Matrixu.

Kromě toho hra podporovala velmi otevřeně modérskou scénu, takže vzniklo hned několik velmi kvalitních modifikací, které například do hry přidaly kompletně celý Matrix včetně kung-fu módu.

Vývoj bude financovat Rockstar, kteří značku odkoupili po druhém dílu a třetí díl se tak odehrál už bohužel bez Remedy a na výsledku to taky bylo znát.

Remake her je ale bohužel na úplném začátku a nejsou tak zatím známé ani odhady vydání. Víme akorát, že remaky budou běžet na vlastním enginu Northlightu, který pohání i Control, Quantum Break a nebo budoucí Alan Wake 2.

Známý není ani fakt, kdo poskytne Maxovi hlavní tvář? Jestli to bude Sam Lake z prvního dílu, Timothy Gibbs z druhého dílu, a nebo dokonce úplně někdo jiný. Nemluvě o jeho femme fatal Moně Sax.

Max Payne nedávno oslavil 20 let od svého vydání, toto je tedy moc pěkný dárek. Snad to čekání bude stát za to a spolu se hrou dostaneme pěknou sběratelskou edici.