Vrátí se Henry Cavill jako Superman v nové komiksovce Black Adam?

Vrátí se Henry Cavill jako Superman v nové komiksovce Black Adam? © WB

To zase jednou bylo řečí a jasných informací ze zákulisí. Dle rumorů měl být na Comic-Conu v San Diegu oznámen návrat Henry Cavilla jako Supermana a Zack Snyder měl s novým vedením WB potvrdit pokračování Justice League. Jenže výsledek je spíše opačný. Na panelu Warner Bros Discovery/DC Comics v Hale H, který běžel 23. 7. v 19:15 našeho času, nic z toho nezaznělo.

Fanoušci se tak opět chytají stébel nadějí. Tou asi největší je rozhovor s představitelem Black Adama. Dwayne Johnson poskytl opravdu krátké interview, ve kterém sice mluví o Henrym jako o svém „kámošovi“ a potvrzuje, že Henry jako Superman je pro tuto generaci „fenomenální“, ale to je tak všechno.

Navíc si nejsem jistý, jestli fanoušci chápou tento rozhovor správně. Nedivil bych se, kdy Johnson tyto věty prohlásil v rozporu toho, co fanoušky do budoucna čeká a pravděpodobně je nový Superman již přeobsazen a Johnson tak jen mohl vyjádřit svoji nespokojenost s tím.

Další indicií je Johnsonova odpověď na jednu z fanouškovských otázek ohledně případného souboje Black Adama a Supermana.

Don’t threaten me with a good time ‚cause I’m gonna answer that question. Well, I will say, as you guys know, because we’re all in deep with this mythology and it’s been the age-old question of who would win in a fight between Black Adam and Superman. Pound for pound, they’re pretty close. I guess it probably all depends on who’s playing Superman. I will just say that, I’ll leave it at that,“ odpověděl docela diplomaticky Dwayne Johnson.

Každopádně těžko říct. Těch šancí a příležitostí, kdy Cavilla mohlo WB představit jako pokračujícího Supermana bylo dost a šance, že ho ještě někdy uvidíme v kostýmu je prakticky nulová.

Jedno je ale jisté, Superman se jako postava neobjeví v novém filmu Black Adam. Existenci Supermana popřel režisér filmu Jaume Collet-Serra: „Our movie is an original story. By the time the movie ends, he doesn’t know who Shazam or Superman is. He has to adapt to why he is here, what the world is about.“

Ohledně pokračování Justice League od Zacka Snydera bohužel nejsou moc přívětivé zprávy. Jim Lee na Conu prohlásil, že „Warner Bros. and DC Films currently have no plans to #RestoreTheSnyderVerse“. Přesněji tedy: „I work on the projects that are in development. And so, I think the Snyder Cut was Zack’s vision realized, and it was a really satisfying story told, but there’s no plans for additional work on that material. So, I was happy to help contribute to the pitch for the other stuff, and it was kind of fun to actually see that stuff get out there, ‚cause I did that years ago. I actually thought it had been erased, but they had kept it in storage“, řekl Lee.

Jediné, co by určitou kontinuitu naznačovalo, je pár záběrů na Aquamana, Flashe a Batmana v podání Ben Afflecka v novém traileru na film Shazam 2. 

Zdroj: cbr.com