Horizon Zero Dawn na PC vyjde 7. srpna

Horizon Zero Dawn na PC vyjde 7. srpna

Horizon Zero Dawn byl v březnu tohoto roku trochu překvapivě ohlášen i pro PC platformu. Po trochu neurčitém datumu vydání, které bylo ohlášeno na letošní léto, nyní přišla konečně zpráva zpřesňující datum vydání této dřívější Playstation exkluzivity. Datum vydání Horizon Zero Dawn na PC je tedy 7. srpna. Hra vyjde na Steamu i Epic Games Storu současně a už nyní si hru můžete za 50 EUR předobjednat.

Z oznamovacího traileru potom můžeme vyčíst novinky, které hra nabídne PC hráčům. Jedná se očekávané technické vylepšení, které počítače oproti starším konzolím nabízí. Konkrétně to jsou:

  • podpora širokoúhlých monitorů
  • neomezená frekvence snímků
  • dynamická animace rostlin
  •  a jak je u PC verzi zvykem – široké grafické nastavení

Bohužel to vypadá, že PC verze se obejde (na rozdíl třeba od Death Stranding PC verze) bez jakéhokoli nového obsahu. Na ten si budeme muset počkat do pokračování Horizon Zero Dawn 2: Forbidden West, který je nyní oznámený pro PlayStation 5 a vyjde během roku 2021.

Hardwarové požadavky

Hardwarové požadavky nejsou tolik náročné.

  Minimální požadavky Doporučené požadavky
Procesor Intel Core i5-2500K@3.3GHz Intel Core i7-4770K@3.5GHz
Paměť 8 GB RAM 16 GB RAM
Grafická karta Nvidia GeForce GTX 780 (3GB) Nvidia GeForce GTX 1060 (6 GB)
Pevný disk 100 GB 100 GB

 

Čeština do Horizon Zero Dawn?

I když poslední dobou dostáváme mnohem více českých lokalizací do PlayStation her, tak v případě Horizon Zero Dawn měli čeští fanoušci smůlu a hra vyšla bez jakékoli lokalizace. S vydáním hry na PC se situace může rychle změnit.

PC komunita je specifická ve dvou věcech – v tvoření různých modifikací a také překladů. A tak se úspěšný překladatelský tým Lokalizace.net nechal slyšet, že již extrahoval kompletní texty ze hry. Tedy první krok k českému překladu již je hotový. Každopádně překladatelé potvrdili, že v tuto chvíli nemají termín pro vydání češtiny do hry Horizon Zero Dawn. Tým v současné době dopřeložil Red Dead Redemption 2.