Kdo se vleče, neuteče. Bulánci jsou zpět! Na Startovači za pár hodin vybrali přes 900 tisíc korun

Kdo se vleče, neuteče. Bulánci jsou zpět! Na Startovači za pár hodin vybrali přes 900 tisíc korun © SleepTeam

Retro hráči dnes slaví. Jedna z nejvíce legendárních klasik nultých let se vrací po 20 letech. Ano, řeč je o multiplayerové polštářové bitvě Bulánci z roku 2001, kterou v době největší slávy pařil každý školák nebo zaměstnanec.

Za obnovou Bulánků stojí původní tým SleepTeam, který nabízí v nové verzi nejen přepracovanou 3D grafiku, ale také nové i staré mapy, novou kampaň, kterou bude možno hrát sólo i kooperativně. Bulánci se také dočkají expanze z PC na všechny dostupné konzole a zařízení. Přibude proměnlivé počasí, dobývací mód, rozšířen bude i příběh. 

Bulánci vsadili na finanční pomoc od komunity (obdobně jako Polda 7). Na Startovači spustili kampaň, kde potřebovali autoři projektu vybrat 500 tisíc korun za 30 dní. Netrvalo ani 2 hodiny a požadovanou částku se podařilo vybrat. V současné době už mají vývojáři vybráno přes 900 tisíc korun. Obdivuhodné.

Jako odměny si mohli jednotliví přispěvovatelé vybrat samotnou hru, předběžný přístup, sběratelské figurky Bulánků, Bulánčí dort, párty s autory projektu, stolní hru i karty a další. Odměn je spoustu a je nutno uznat pestrou variabilitu. 

Datum vydání není přesně známo. Dle všeho by noví Bulánci mohli být hotoví příští rok 2022.

Vývoj původní hry započal už v roce 1999. První verze hry vyšla těsně před koncem roku 2001. Na jejím vývoji se podíleli pouze 3 vývojáři. Od té doby bylo dle autorů staženo více jak 16 milionu kopií hry. Hra byla až do roku 2005 pravidelně aktualizována o nové mapy a nakonec i o editor map, díky kterému tak mohli hráči až do dnešních dnů udržovat hru aktivní.

Zdroj: Startovač