Krátké zprávy

Batman Day 2022 proběhne 17. září 2022

Batman bude své už 83. narozeniny letos slavit 17. září 2022. Na tento den je vyhlášen celosvětový Batman Day 2022. V České republice už svoji oslavnou akci ohlásil Comicspoint, který ji tak pořádá po osmé v řadě na své pobočce v Praze v Anglické ulici. Batman Day 2021 v Comicspointu

Ben Affleck se vrací jako Batman

U DC je to poslední dobou všelijaké. To potvrzuje následující zpráva, že Ben Affleck se vrátí jako Batman ve filmu Aquaman and the Lost Kingdom. Ano, je to ten samý Ben Affleck, který několikrát potvrdil, že s rolí Batmana definitivně končí. Já rozhodně brečet nebudu. Naopak jdu bouchnout šampaňské, protože Bena jako Batmana vždycky rád uvidím.

Batman se v Gotham Knights objeví, ale pouze v komiksovém prequelu

Pro fanoušky DC her i komiksů bude letošní podzim přívětivý. 25. října vychází hra Gotham Knights a spolu s ní vyjde ve stejný den i prequelový komiks Batman: Gotham Knights – Gilded City. Ale na rozdíl od hry, ve které je Batman údajně mrtvý, tak v prequelu uvidíme živého Batmana, jak se snaží odhalit původ viru, který infikoval Gotham City a proměnil obyvatele v zuřivé maniaky. 

Vrátí se Henry Cavill jako Superman v nové komiksovce Black Adam?

To zase jednou bylo řečí a jasných informací ze zákulisí. Dle rumorů měl být na Comic-Conu v San Diegu oznámen návrat Henry Cavilla jako Supermana a Zack Snyder měl s novým vedením WB potvrdit pokračování Justice League. Jenže výsledek je spíše opačný. Na panelu Warner Bros Discovery/DC Comics v Hale H, který běžel 23. 7. v 19:15 našeho času, nic z toho nezaznělo.

Crwecon 2022 proběhne 25. června

Dobrá zpráva pro všechny fanoušky komiksu. Oblíbený komiksový festival Crwecon 2022 proběhne 25. června v klubu Cross a festival bude speciální hned ze dvou důvodů. Prvně se bude jednat už o 15. ročník a také bude tento ročník věnovaný k 25. výročí od založení Nakladatelství Crew, který je hlavním organizátorem celé akce.