Nebuchadnezzar má datum vydání. Plnou verzi hry si zahrajeme 17. února 2021

Nebuchadnezzar má datum vydání. Plnou verzi hry si zahrajeme 17. února 2021 © Nepos Games

Na YouTube a Discordu vyšly včera večer nové informace o 2D strategii Nebuchadnezzar, za kterou stojí české herní studio Nepos Games. Kromě nového traileru jsme se dozvěděli cenu i datum vydání. Hra Nebuchadnezzar vyjde 17. února 2021 na Steamu a GoGu a bude stát 19.99 amerických dolarů. V přepočtu tedy za necelých 450 CZK.

Nebuchadnezzar

Nebuchadnezzar je klasická Real Time budovatelská strategie, která má základy ve hrách typu Pharaoh a Caesar. Autoři by tak rádi navázali na úspěchy těchto her a tak stylizace hry v podobě herních mechanismů nebo ručně dělané 2D stylizované grafiky je zcela záměrná.

Hra je zasazena do staré Mezopotámie a během 16 misí bychom měli vidět vzestup i pád Babylonu. Hráč bude muset vytvořit fungující společnost pomocí klasických RTS prvků jako jsou silnice, zajištění jídla i zábavy. Obdobně jako u hry Pharaoh i tady bude hráč moci postavit velké monumenty.

Čím by se měl ale Nebuchadnezzar odlišit od původních RTS strategií je propracovanější systém cest a hlavně možnost hru plně modifikovat. Autoři zde slibují, že moder bude schopen vytvářet vlastní budovy, zboží, monumenty i celé mise a kampaně a to včetně více jazykových verzí.