Prime 1 Studio představilo 1/3 sochu Arthura „Jokera“ Flecka

Prime 1 Studio představilo 1/3 sochu Arthura „Jokera“ Flecka © Prime1Studio

Dnes představilo Prime 1 Studio zcela novou sochu Jokera na motivy stejnojmeného filmu z roku 2019, ve kterém titulní roli Arthura „Jokera“ Flecka ztvárnil Joaquin Phoenix. Socha je velikostně zařazena do 1/3 měřítka a vskutku vypadá fenomenálně.

Jakkoli mě tento film tolik nepřesvědčil o svých oscarových kvalitách (ale nijak je nezpochybňuji), tak tato socha (alespoň z promo fotek) vypadá naprosto skvěle. Sochy nesbírám a až na pár výjimek je i nevlastním  a to především z důvodu, že ne vždy se mi líbí póza, která je ale u této sochy parádní.

Předobjednávky začínají celosvětově 14. května a cena bonusové verze sochy je stanovena na 1 299 amerických dolarů. Nicméně si zájemci o tuto sochu budou muset trochu počkat, datum vydání je v tuto chvíli oznámeno na začátek léta 2021. V ČR potom odhaduji, že sochu si budeme moci prohlédnout nejdříve na podzim toho samého roku. Spíše ale během zimy 2021/2022. Nechejme se překvapit. Snad to bude mile.

České e-shopy už také nabízejí tuto sochu a je zajímavé sledovat cenotvorbu jednotlivých prodejců. Nejlevněji ji můžete pořídit na fategate.com za 45 490 CZK. Další je JediShop za 45 705 CZK a SvětKomiksu za 46 986 CZK. Nejdražší vychází na figures.cz, kde ho pořídíte za 49 999 CZK. Rozdíl v ceně je přes 4 500 CZK na jedné soše. Tady už se vyplatí najít si čas na porovnání cen.

Oficiální promo fotografie