Recenze: NECA TMNT Cartoon Wave 2

Recenze: NECA TMNT Cartoon Wave 2

V jedné z minulých recenzí jsem neskrýval pochybnosti o tom, že by Neca neohlásila další „vlnu“ 7palcových želv. A taky že jo. Další želví sběratelské figurky jsou tu. Tentokrát se jedná o řadu Neca TMNT Cartoon Wave 2.

Těžko se nyní vyznat v tom, která želví figurka patří do určité sady. Neca totiž docela pravidelně začala zveřejnovat nové balíčky želvích hrdinů a začalo se mi to pomalu trochu celé motat. Těch releasů bylo už opravdu hodně, nemohu ale říct, že by mi to zásadně vadilo 🙂 Maximálně mé peněžence…

Tento release želv patří do sedmipalcové řady a je třeba říct, že jsou takovou lehkou kopírkou 7palcových želv z cartoon série. Což je samozřejmě škoda, protože Neca mohla vymyslet nové pózy pro novou kolekci.

NECA TMNT Cartoon Wave 2

Jedinou větší signifikantní změnou je u nové kolekce painting, který je ještě více namířený do tzv. „cartoon“ stylu. Osobně se mi líbí více painting u předchozí „Classic Cartoon“ kolekce, ale i tady ten je velmi zdařilý. Novým paintingem prošly všechny figurky i jejich příslušenství – tedy zbraně, pizza atd.

Pokud tedy nevlastníte předchozí zmíněný set želv, tak tento pro vás bude vhodnou koupí. V opačném případě nové želvy nepřináší kromě nového paintingu nic nového a to je pochopitelně škoda.

Oficiální fotografie

6

NECA TMNT Cartoon Wave 2 jsou prakticky repaintem jedné z jiných vln 7palcových želv. Pokud tedy jste již vlastníkem dřívější verze, zde mnoho nového nenajdete. Najdete pouze nový paint „neca“ kvality. I tak se ale jedná o velmi dobré zpracování, které by u fanouška TMNT nemělo chybět. Pokud je tento set pro vás první, budete mnohem více nadšeni a ke konečnému hodnocení si přičtěte jeden bod.