Série Metal Gear Solid se vrací v PC verzi

Série Metal Gear Solid se vrací v PC verzi © Konami

Ačkoli v Česku patří tento týden velká část pozornosti remaku Mafia: Definite Edition, ve světě se velmi spekuluje o dalším remaku klasické hry. Zdá se totiž, že podle mnoha „rumorů“ Konami připravuje remake Metal Gear, Metal Gear 2 a Metal Gear Solid. Jako předzvěst potvrzení remaků může být i fakt, že dnes ohlásilo Konami znovu vydání her Metal Gear, Metal Gear Solid a Metal Gear Solid 2: Substance na digitální platformě GoG.

Bude zajímavé sledovat, jestli Konami potvrdí i to, na co mnoho hráčů čeká – samotný remake původních titulů a jejich opětovné vydání na PS5. Osobně to vidím jako velmi reálnou šanci. Konami se dle mého názoru dostalo do určité pasti. Hlavní strůjce této slavné série Hideo Kojima byl z projektu MGS před pár lety odejit ( založil si vlastní projekt Death Stranding), následně se Konami nepodařilo získat fanoušky novým titulem Metal Gear Survive.

Takže buď Konami představí nové směřování série, nebo zkusí štěstí s remasterem/remakem, které obecně zažívají v posledních měsících nebývalý úspěch. V obou případech to budou mít v Konami těžké. Třetí možností by bylo herní značku prodat, nicméně to Konami před pár měsíci vyloučilo.

Zdroj: GoG