Téma

Tematické novinky a články tak, jak je vidím já.

Kolik je rytířů Jedi a Sithů v České republice?

© Electronic Arts

V České republice proběhlo v roce 2021 jako při každém začátku nového desetiletí sčítání lidu. Kromě hlavní kategorie jsme mohli vyplnit i vedlejší. A jednou z nich je i pro někoho citlivé téma náboženství. Zajímala mě tak informace, kolik lidí věří v České republice označilo jako svoji hlavní víru Jedi a Sith.

Historie Batman Day

© DC Comics

Batman Day je každoroční celosvětová událost pořádaná k oslavě a propagaci Batmana. Víte ale, kdy byl první ročník Batman Day a kolikrát se už slavil?

Kdo jsou členové Suicide Squad 2?

© Warner Bros.

Původní Sebevražedný oddíl nabídl velký počet nových a především pro filmové fanoušky neznámých hrdinů. A pokračování filmu jde v tomto ještě dál. V novém pokračování se představí až 17 postav. 

Pro většinu postav to bude jejich první filmové ztvárnění, takže filmoví diváci by mohli ztratit přehled a tak si pojďme připomenout, jak (nejen) nové postavy zapadají do DC Universe.

Kdo jsou noví hrdinové herního DC světa?

Batman je mrtvý. Alespoň v nové hře Gotham Knights, která byla před pár dny oznámena na DC Fandome 2020. Ve druhé oznámené hře Suicide Squad se dle všeho Batman také neukáže. Dle DC nejspíše Batmanův čas na nějakou dobu vypršel a je třeba, abychom se seznámili i s dalšími (anti)hrdiny ze světa DC.