Vychází trilogie Pán prstenů a Hobit v remasterované 4K Ultra HD Blu-ray verzi

Vychází trilogie Pán prstenů a Hobit v remasterované 4K Ultra HD Blu-ray verzi © New Line Cinema

Po mnoha letech se fanoušci jedné z nejpovedenějších filmových trilogií konečně dočkají důstojné 4K verze. Začátkem prosince 2020 se na trh dostane speciální verze trilogie Lord of the Rings v remasterované 4K Ultra HD Blu-ray verzi. V minulosti jsme už dostali několik „speciálních verzí“. V čem je tedy tato jiná?

Prvně – na samotný remaster dohlížel sám režisér Peter Jackson. Ale hlavně se nejedná o obyčejný upscale, ale o zcela novou produkci filmu. Speciálně pro tuto verzi se WETA Digital vrátila k původním negativům, které znovu naskenovala do 4K. Poté film prakticky znovu sestříhali z originálních záběrů, přidali color grading a spoustu dalších technik včetně namíchání nového zvuku.

A jelikož předchozí verze (včetně kino verzí) byly renderovány ve 2K, tak 4K Ultra HD verze bude tou nejkvalitnější, kterou kdy fanoušci dostali a pravděpodobně dostanou. Přeci jen limity 35mm filmu nelze donekonečna posouvat.

Nesmíme zapomínat ani na 4K verzi trilogie Hobit, která taktéž dostala patřičnou péči. Obě trilogie budou obsahovat jak filmovou, tak i rozšířenou verzi