Vyšla hodinová ukázka českého dabingu z Kingdom Come: Deliverance

Vyšla hodinová ukázka českého dabingu z Kingdom Come: Deliverance © Warhorse

Česká historická hra Kingdom Come: Deliverance je tu s námi už několik roků. Přesto se ale stále nedočkala oficiálního českého dabingu. Kreativní ředitel Dan Vávra to zdůvodňoval časovou náročností. A jak to většinou bývá, když na něco nenajdou čas samotní autoři, komunita pomůže. 

Skupina nadšenců se tak rozhodla udělat „amatérský“ český dabing, ze kterého už v minulosti stihla nateasovat několik ukázek. Včera jsme se ale dočkali plnohodnotné ukázky celého prologu hry (bacha na spoilery).

Za projektem českého dabingu stojí Artur Komňacký a Marek Pilger. Oba již mají za sebou bohaté zkušenosti s režií, zvukem a filmařinou obecně. A jak si můžete všimnout, na amatérském dabingu se podílí velká řada českých dabingových jmen.

V hlavní roli Jindy uslyšíte Richarda Wágnera, pana Racka Kobylu dabuje Jakub Przebinda, roli Jana Ptáčka přijal sám autor projektu Artur Komňacký, pana Diviše z Talmberka namluví Borek Kapitančík, kapitána Bořka nadabuje Luboš Ondráček a Ištvána Totha Jiří Spálenský.

Kromě tohoto oficiálního obsazení ještě uslyšíte jako vypravěče Jana Přeučila, roli Macha přijal známý moderátor Petr Kubelík a uslyšíte například i Pavla Vítka. Svoji roli zde dostal i Dan Vávra. Takže je určitě na co se těšit.

Dabing by měl být dokončen tento rok, tak možná dostaneme vánoční překvapení.

Pokud se vám idea českého dabingu líbí, můžete ji podpořit finančně na transparentní účet. Více o možnosti, jak přispět, najdete na webu českého dabingu.

Zdroj: YouTube