Zaklínač: Cesta osudu naplnil cíle za necelých 5 minut, celkově vybral přes 4 miliony dolarů

Zaklínač: Cesta osudu naplnil cíle za necelých 5 minut, celkově vybral přes 4 miliony dolarů

Desková hra Zaklínač: Starý svět v tuto chvíli dorazila i na český trh a sbírá poměrně dobré recenze. Jednou z mála výtek byla absence lepšího příběhu. To by ale měla napravit nová desková hra, která byla vytvořena ve spolupráci CD Project RED.

Tou novou deskovou hrou je Zaklínač: Cesta osudu. V originále pod názvem The Witcher: Path of Destiny. Crowdfundingová kampaň na Gamefound odstartovala úspěšně. „Beckeři“ za pouhé 4 minuty a 37 sekund vybrali požadovanou minimální částku 75 000 USD.

Celkově po skončení kampaně mohou autoři přepočítávat vybrano učástku v hodnotě 4 416 653,66 USD. Kampaň odemkla všech 45 milníků. Je tedy velká šance, že deskovka se dostane do produkce a dostaneme ji pod stromeček příští Vánoce.

Zaklínač: Cesta osudu nebude příběhově navazovat na Starý svět. V nové deskovce se konečně dočkáme příběhů hlavních postav. Hráči si tak budou moci zahrát za Geralta, Ciri, Yennefer, Yarpena, Letha, Triss, Vesemira. Příběhy budou vyprávět dobrodružství, které známe z videoher nebo knižních románů.

Hra je koncipovaná až pro 5 hráčů, ale budeme si hru užít i v solo módu. Průměrná hra zabere okolo 45 až 90 minut a je určena pro starší 14 let.

Autoři dále také ujišťují, že se poučili z chyb předchozí kampaně na Starý svět a podporovatelé dostanou hru dříve než maloobchodní kupci.