Známe datum třetího Barbara Conana

Známe datum třetího Barbara Conana © Chronicle Collectibles

Dnes byl spuštěny předobjednávky na 1/6 verzi Barbara Conana od Chronicle Collectibles. Za poslední dobu se tak jedná už o třetí verzi Barbara Conana ve velikosti 1/6. Tato verze je však jediná plně licencovaná.

Datum vydání je stanoven na konec roku 2020. V Evropě tedy očekávejme v první čtvrtině, ale spíše v první polovině roku 2021. Cena byla stanovena na 249.99 dolarů. Na základě toho očekávám cenu v CZ obchodech okolo 6 500 CZK.

Figurka si vzala za předlohu film Barbar Conan z roku 1982, přesněji finální scénu, kdy se Conan postaví přímo proti soudci Thulsovi.

Figurka bude obsahovat:

  • head sculpt 
  • tělo
  • meč
  • amulet „the Eye of the Serpent“
  • náhrdelník „the Wheel of Pain“
  • medailon kultu „Set“
  • pro prvních 500 předplatitelů bude k dispozici i rozbitý „Father Sword“

Fotogalerie

Třetí Barbar Conan

Tato verze je již v pořadí třetí verzí figurky ve velikosti 1/6 za posledních několik měsíců. Na trhu jsou v tuto chvíli k sehnání 2 verze, nicméně ani jedna nenese oficiální licenci.

Srovnání všech tří prototypů

Conan The Barbarian by Mr Toys

Podle mě zatím nejhorší zpracování. Především tělo a hlavně nohy nevypadají přirozeně. Dále i zpracování vlasů je takové divoké. 

Conan The Barbarian by Kaustic Plastik

Zatím asi nejzdařilejší zpracování. Především head sculpt se mi líbí mnohem více než u Mr Toys. A taky jeho příslušenství je bohatší.

Conan The Barbarian by Chronicle Collectibles

Z fotek se to velmi těžko hodnotí. Nicméně bych chtěl pochválit headsculpt, který se alespoň z promo fotek zdá dobrý. Trochu mě zklamal meč, který vypadá diecastový, ale je to „pouze“ tuhý plast.

Doplňky i boty vypadají solidně. Co mě ale trochu zarazilo je tělo a celkový paint. Kalhoty vypadají na těle velmi volně a nepřirozeně. Prvně jsem si myslel, že to bude jasný „preorder“. Teď ale raději počkám.

Přímé srovnání Mr Toys vs. Kaustic Plastik

Není nad přímé srovnání. Tentokrát ho obstaral Marian Klein.