Nejlepší historická exkurze s Assassin's Creed?
I když jsem velký fanoušek historie, tak série Assassin's Creed mě vždy tak nějak obcházela. Většinou jsem se vždycky lekl její velikosti a i faktu, že její hratelnost a hlavně kvalita her je velmi proměnlivá. I tak jsem si ale několik dílů zahrál.
- Assassin's Creed Origins
Asi není třeba větších diskuzí. Prvně mám velmi rád historický Egypt a vše, co s ním souviselo. A pak také, že tento díl byl fakt super. Zhltl jsem ho na posezení a to i spolu s DLC.
Mapa byla sice obrovská, side questy byly nudné a hratelnost později velmi zevšednila, ale bavilo mě to vlastně od začátku do konce. - Assassin's Creed IV: Black Flag
Další moje oblíbené období. Mám načtenou celou historii pirátského řemesla a tak jsem jen čekal, kdy se objeví takto skvěle zpracovaná hra.
Ano, námožní bitvy a možnost si tunit vaši loď jsou to, co pohání celou hru dopředu. I když se hratelnost okouká a souboje jsou nudné, tak pocit volnosti v Karibiku je úžasný. Velmi se těším na remake, který má přijít v roce 2026. - Assassin's Creed Odyssey
Opět moje oblíbené historické období. Starověké Řecko a antika. Super. Jen příběhově mě to trochu nesedlo a zavedlo do až moc vesmírných dimenzí. Jestli mi jako rozumíte :-)
Graficky už to taky trochu selhávalo a mapa byla obří. Navíc přesuny lodí po jednotlivých ostrůvcích zevšednily velmi rychle a například bitvy byly až k smíchu. Přesto tento díl byl hodně fajn. - Assassin's Creed Mirage
Příjemná oddychovka a atmosferická věc. I když je to opět klasický "Assasin", tak jsem si celkem užil fajn atmosféru a jedno moc pěkné město. Vzpomínka na dobu, kdy hry byly místem odpočinku a ne maratonem. - Assassin's Creed Valhalla
Tento díl hraji už několik let. Ne proto, že by byl tak skvělý, ale spíše nudný. Vikingové jsou další pro mě oblíbené období, které tu je ale strašně nudně zpracované.
I když to docela dobře vypadá, tak hratelnostně je to pořád to samé už od první minuty. Navíc prostředí Anglie asi není to, co jsem úplně chtěl dostat. Ve zasněžené Skandinávii nevydržíte tak dlouho, abyste nabrali správný vikingský přízvuk.
Nevešlo se: To ostatní :-) Sice jsem hrál první díl, ale nepamatuji si z něj mnoho. Mám v plánu dohrát ještě druhý a třetí díl, ale ostatní hry už dohrávat nebudu. Něco mi říká, že to bude vše velmi podobné. Počkám si na jejich případné remaky.