Nejoblíbenější díly v sérii Metal Gear Solid

Nejoblíbenější díly v sérii Metal Gear Solid

Moje opravdová srdcová záležitost už více jak čtvrt století.

 1. Metal Gear Solid 1 (1998)
  Není o čem. I když hratelnost je v dnešní době špatná, tak především po příběhové a dialogové části je toto nejlepší díl. Zde se toho děje tolik, že vlastně následující díly se snaží vše vysvětlit.
 2. Metal Gear Solid 3: Snake Eater (2004)
  Třetí větší pokračování je nakonec skoro nejlepším dílem. Příběh se na pozadí opírá o reálné historické milníky a osobnosti a dodává celkové hře perfektní špionážní šedesátkovou atmosféru. Gameplay byl vylepšen o kamuflážní systém a později i přidána (konečně) 3D kamera, která ze hry dělá od předchozích her nakonec velmi odlišnou (a zapamatovatelnou) záležitost.
 3. Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain 
  Velká hra se skvělým gameplayem, ale se slaběji dávkovaným příběhem. První prakticky otevřený svět v MGS mě ale stále baví a po dohrání na PS4 s chutí hraju znovu a znovu na PC. Velká škoda, že ve hře evidentně chybí některé kapitoly, aby příběh mohl být vyprávěn kompletněji než nakonec ve hře vyzněl.
 4. Metal Gear Solid: Peace Walker (2010)
  Milé překvapení. Hra, která vyšla primárně na PSP mě nakonec velmi pobavila až na PS4. Ale stálo to za to a Peace Walker jsem si nakonec užil se vším všudy.
 5. Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty (2001)
  Velký hype a ještě větší „podvod“ na hráče. První (kratší) část na tankeru byla naprosto skvělá a škoda, že nebyla delší. Ale změna hlavního hrdiny byla pro mnohé z nás velkým šokem a spolu s velmi monotvárním prostředím byla vlastně i trochu nudná.
 6. Metal Gear Solid 4: Guns of The Patriots (2008)
  Válka jako obchod a stárnoucí Solid (Old) Snake. V trailerech a kampani fungovalo na jedničku. Bohužel ale velmi komplikovaný příběh, který byl až moc přeplněný různým propojováním a vysvětlováním z toho udělalo nakonec trochu zmatkovitý zážitek. Dojem nespravil ani prvoplánový nostalgický návrat do historických lokací a tak jsou z MGS4 pro mě přijatelný vlastně jen první dvě lokace.

Nevešlo se: Metal Gear Solid: Portable Ops (2006), Metal Gear (1987), Metal Gear 2: Solid Snake (1990), Metal Gear Solid: Acid (2004), Metal Gear Solid: Twin Snakes (2004), Metal Gear Solid: Ghost Babel, Metal Gear Solid: Rising (2013)