Nejoblíbenější filmy série Fast & Furious

Nejoblíbenější filmy série Fast & Furious

Moje oblíbená filmová série stále nedojela do svého konce.

 1. Fast & Furious (2009)
  Pro mnohé překvapení, ale čtyřka je pro mě strašně fajn film. Prvně, opět vše nakopla tím správným směrem. Především ale není přepálená jako ostatní pokračování. Nevystupuje v ní spousta „zbytečných“ postav a drží si velmi střídmou délku okolo 102 minut. Ano, závěr je lehce digitální, ale celkově ten film šlape a setkání Dominica a Briana je tu skvěle podáno. 
 2. Fast Five (2011)
  Větší a pro mnohé lepší jak čtvrtý díl. Ano, díl je fajn. Především souboj Diesel vs. Johnson. Navíc se v sérii konečně objeví i můj oblíbený Ford GT 40.
 3. The Fast and the Furious (2001)
  První díl a i dnes stále koukatelný. Tady to vše začalo. Kdo by si nedal sendvič s tuňákem bez kůrky, že?
 4. Fast & Furious 7 (2015)
  Možná lehce nadprůměrný díl, ale ten konec. Kdo se nerozbrečel v kině, ten nemá v žilách benzín. Rozlučka s Paul Walkerem byla důstojná, stejně jako celý film. Chybíš nám Briane! A to hodně!
 5. 2 Fast 2 Furious (2003)
  Kdysi jsem byl z toho filmu hodně nadržený. Především úvodní honička mi svého času přišla absolutně TOP. Navíc k tomu změna prostředí do Miami. Jen tomu logicky chyběla větší surovost a tvrdost, kterou dodával Toretto. Ale hlavně tento film představil Nissan Skyline R34.
 6. Furious 6 (2013)
  Z té prostřední trilogie nejhorší. A vlastně nevím, co jiného k tomu napsat. Budu si muset tento díl osvěžit.
 7. The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006)
  Přesun do Japonska se prostě nepovedl a tento díl skoro pohřbil celou sérii.
 8. The Fate of the Furious (2017)
  Ne, že by byla celá série brána za seriózní, ale už i já jsem u osmého dílu kroutil hlavou. Přeskoky z mrakodrapů byly sice napínavé, ale celkově už tato série nabírala obskurních rozměrů, kdy diváci už jen čekali, že se Vin a jeho partička vydá do vesmíru.
 9. F9 (2021)
  Poslední místo a zcela zaslouženě. Celý film je absolutní bizár a už ho nechci nikdy více. Tady je špatně kompletně všechno.

Nevešlo se: Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019), Fast X (2023).