Recenze: Geralt z Rivie od McFarlane Toys

Recenze: Geralt z Rivie od McFarlane Toys

Poslední dobou mám nějaké „witcherovské“ období. Kromě toho, že stále čekám na jednou už odložený Witcher 3 v nextgen grafice, tak se snažím do té doby dohrát původní díly.

A jelikož moje oblíbené 1/6 figurky se kvůli stále probíhající světové krizi zasekly někde na výrobním pásu, tak jsem se rozhodl vyzkoušet menší figurky, konkrétně od firmy McFarlane Toys, které se specializují na 18cm vysoké figurky především z DC světa, ale ve svém portfoliu mají i frančízu Witcher.

There’s nothing behind me. I’m a witcher, I’d have heard it. Just like I can hear your heart. Which is pounding . . . like a liar’s.
Geralt of Rivia

Krátké video dojmy

Pokud vás nebaví číst, vše podstatné jsem shrnul ve videu.

Geralt z Rivie (The Witcher 3)

Vybral jsem si jak jinak figurku Geralta z populárního třetího dílu herní ságy The Witcher. Sehnat ji v CZ se ale ukázalo, že není až tak snadné. Nakonec po delším hledání jsem ji objevil až v obchodu madgamer.cz (česká verze slovenského obchodu estelacnejsie.sk, se kterým mám dobré zkušenosti), který mi ji doručil za méně jak 24 hodin od objednání. Skvělý výkon a právem si zaslouží se o tom zde zmínit.

Figurka

Samotná figurka je tedy 18 cm vysoká, ideální tedy pro mé fotografování. Jedná se o základní verzi – tedy bez speciálního armoru. Líbí se mi na figurce celkový paint, především na zbroji a headsculptu. Na to, jak je je figurka velká (tedy spíše malá), má mnoho detailů – zaklínačský přívěsek, hák, přezky na opasku a zádech, pažní chrániče a také chrániče prstních kloubů, obličejové jizvy atd.

Klouby u figurky nebyly volné ani tuhé a tak se narozdíl od figurek Neca dala snadno pozicovat. Ale narazil jsem na pár problému. První byl s prsty na rukou, protože pro vložení meče jsem musel použít docela dost horkého vzduchu, abych prsty rozehřál a „rozpohyboval“.  Hybnost hlavy omezují delší vlasy a také Geralt neumí (respektive mně se nepodařilo) sevřít meč oběma rukama zároveň. 

K figurce jsou i dva jeho meče – ocelový a stříbrný. Bohužel právě toto je absolutně nejslabší místo na celém balení. Meče jsou pochopitelně plastové, ale vypadají opravdu velmi lacině a bez větší snahy o propracovanost či realičnost. A na figurce je to prostě znát. Navíc se velmi špatně nasazují do Geraltových rukou.

Hlava vlkodlaka a podstavec

V balení u figurky ještě najdete i hlavu vlkodlaka, která mi přijde povedená. Paint, detaily – vše je dobře zpracované. Samotná hlava vlkodlaka je přichycena na poutko, které můžete dát Geraltovi do ruky a společně napózovat do trofejní pózy.

A nakonec ještě zmíním podstavec, který není u takto malých figurek častý. Za to zaslouží McFarlane Toys pochvalu. Figurku tak můžete do podstavce upevnit a nemusíte složitě dokupovat jako v případě Neca figurek.

7

Geralt of Rivia z třetího herního dílu The Witcher od firmy McFarlane Toys je pro mě opravdu milým překvapením. Za velmi přijatelnou cenu dostanete velmi slušnou figurku, kterou sráží především laciné zpracování obou mečů, které Geraltovi signifikantně patří. Je to škoda, hodnocení tak mohlo být o dost vyšší.