Recenze sběratelské edice Death Stranding

Recenze sběratelské edice Death Stranding © Kojima Productions

Dočkali jsme se. Další hra od Hidea Kojimy vyšla celosvětově 8. listopadu a včetně hry jste si mohli objednat i sběratelskou edici Death Stranding. 

Reach for her, Sam. Feel her. I know you love her. You love her!

Hra po celém světě sbírá ty nejvyšší možné známky a superlativy, bohužel u sběratelské edice je tomu naopak. Začnu prvně těmi pozitivy.

Edice je rozměrově opravdu velká a dostanete ji v moc pěkné krabici. Book se hrou je také pěkně zpracovaný. Potěšil mě i Mini Ludens a ohraničující páska.

Death Stranding – Sběratelská edice

Co mě zklamalo je kufr a POD na dítě. Ty jsou z velmi evidentního plastu. Žádný pokus o „zašpinění“. Vše působí uměle, čistě, nepřirozeně, divně. Kufr je navíc z z velmi měkkého plastu a jeho horní výplň není ani přilepená k okrajům, takže molitanová výplň dost vypadává. Madlo kufru nejde zklopit dolů! A taky by mu neškodilo přidat pár detailů navíc.

Jak mohl vypadat ideální kufr hodný Death Stranding se můžete podívat v níže přiloženém videu:

POD na dítě by zasloužilo také detailnější zpracování a jeho vzhled mi přijde až moc čistý. Navíc je bohužel POD dodávané bez baterií, takže si musíte pro první spuštění sehnat baterie vlastní. Tohle mají třeba Hot Toys lépe pořešené.

Co mi ale přišlo nejvíce odporné na celé edici jsou překupníci, kteří ihned několik hodin začali přeprodávat tyto edice s cenou o 30 % vyšší než v oficiálních obchodech. 

Fotogalerie

5

Za poměrně vysokou cenu dostanete nepřirozeně vypadající kolekci, která zaujme především velkou, ale pěkně designovanou krabicí. Edice ale jinak zaostává v celkovém zpracování a levném materiálu. A také se nemohu zbavit dojmu, že mohla obsahovat více věcí. Pevně věřím, že hra bude mnohem lepší a budu si tak tuto kolekci přeci jen hrdě vystavit.