Recenze: Medvídek Pú a Prasátko od Hot Toys

Recenze: Medvídek Pú a Prasátko od Hot Toys © Hot Toys

Tady to bude hodně osobní. Medvídek Pú mě provází už od útlého dětství a nyní se pomyslný kruh života uzavřel, když své vlastní dceři předčítám o huňatém, roztomilém, ale trochu hloupoučkém medvědovi. Proto trochu pod vlivem emocí a velké dávky nostalgie jsem si objednal licencovanou figurku Hot Toys MMS 503 Winnie the Pooh & Piglet

“What day is it?” asked Pooh.
“It’s today,” squeaked Piglet.
“My favorite day,” said Pooh.

Prvně je třeba říct, že se nejedná o zpracování klasického animovaného medvídka Pú od Disney. Hot Toys se rozhodli, že zpracují figurky na motivu filmu Christopher Robin (Kryštůfek Robin) z roku 2018. Konkrétně se jedná o 2 postavy – Medvídka Pú a Prasátko. Ne každému se musí toto digitální ztvárnění líbit, ale já jsem byl filmem docela nadšen a jejich a i ostatních zvířátek se mi líbilo. 

Hot Toys vydali figurky ve 2 verzích – MMS 502 a 503, přičemž verze 503 je dvou balení, ve kterém najdete obě figurky. A to jsem si koupil i já a i když byla figurka ohlášena v srpnu 2018, šla „poměrně“ lehce sehnat. Možná jsem měl štěstí, ale usmála se na mě zcela nová, takže jsem si mohl svého malého hloupoučkého medvěda jako první a jediný osahat 🙂

Balení

Balení není moc obsáhlé. Ono je to vlastně logické, Pú i Prasátko toho kromě sebe moc nemají. V balení tak najdete:

  • figurku medvídka Pú
  • figurku Prasátka
  • džbánek medu
  • dvoje sluneční brýle
  • malý hřebínek
  • podstavec a to je vše. 

Medvídek Pú

Hot Toys se specializují především na měřítko 1/6, ve kterém nemají prakticky konkurenci. V tomto případě ale Hot Toys udělali výjimku. Podařilo se mi dohledat, že Medvídek Pú byl vysoký přibližně 22 palců (55 cm). Figurka je vysoká 24 cm. Takže se jedná přibližně o 1/2 velikost, což je určitě dobře zvolené měřítko. Neumím si moc představit, že by se Hot Toys drželi své tradice a Pú by měřil necelých 10 centimetrů.

Ohledně hybatelnosti je na tom Pú oproti ostatním Hot Toys figurkám pochopitelně bídně. Už ve filmu i v kreslené podobě není Pú žádný atlet, spíše naopak. Proto u figurky Púa najdete prakticky hybatelný pouze kyčle, ramena a krk. Ničemu zásadnímu to nevadí, protože s Medvídkem určitě nebudu dělat dynamické pózy.

Medvídek má na sobě krásný jemně pletený červený svetr, přesně jako ve filmu.

K Medvídkovi Pú dodali Hot Toys i to nezbytné, co každý den potřebuje a stále mu chybí – džbánek medu, který měl v závěru filmu. 

Prasátko

Medvídkův nejlepší přítel Prasátko měří 15 cm a je velmi droboučké s moc pěknou pletenou šálou. Opět jeho hybnost je omezena pouze na základní klouby – ramena, krk a kyčle. Obdobně jako Pú má prasátko také sluneční brýle. Bohužel mu ale narozdíl od Púa chybí vlastní stojánek, protože stabilita Prasátka není nejlepší. Proto je dobré ho vždy trochu opřít o Púa. Prasátkovu roztomilost ještě více podtrhují tři přišité knoflíčky.

Podstavec

Jak nemám rád podstavce od Hot Toys (především u Star Wars figurek mi přijde odfláknutý), tak tady se mi velmi líbí. Podstavec je situovaný do rozpůleného dřeva, na kterém jsou vidět letokruhy. Je ideálně veliký a dostatečně široký pro obě figurky i džbánek medu. Navíc úchytka na Medvídka je průhledná, tak z dálky nekazí dojem. Bohužel je úchytka jen jedna a Prasátko tak musíte trochu opřít o Medvídka.

Oficiální fotografie

9

Nostalgické vzpomínání, nicméně i tak nelze těmto dvěma kamarádům upřít jejich skvělé zpracování. Tady opravdu není mnoho, co vytknout. Pokud se Vám líbil film a zpracování Medvídka Pú a jeho zvířecích přátel, tak pořízení těchto dvou figurek chybu neuděláte. Navíc jsou příjemně kompatibilní a tvoří ve sbírce pěkný pár a upoutávají zaslouženou pozornost.

Někoho může zahřát i fakt, že tyto figurky opravdu každý ve své sbírce mít nebude. Trochu škoda, že Hot Toys nevydali i Ijáčka, který (nejen) ve filmu měl větší prostor a neodmyslitelně patří k jednomu z největších kamarádů ve Stokorcovém lese.