Recenze: Hot Toys TMS 15: Mandalorian & Grogu

Recenze: Hot Toys TMS 15: Mandalorian & Grogu © Hot Toys

Seriál Mandalorian si nyní dává pauzu a celkem zaslouženě. Druhá série skončila velkým úspěchem a minimálně skalním fanouškům se seriál velmi zavděčil. Na řadu tak konečně přichází se podívat i na kvalitu zpracování různých sběratelských předmětů. A dnes to bude konečně akční figurka Hot Toys TMS 15: Mandalorian & Grogu. Povedla se?

I’m a Mandalorian. Weapons are part of my religion.

Postavu Mandaloriana asi netřeba pro skalní fanoušky Star Wars představovat. Jedná se o hlavní postavu stejnojmenného seriálu, kterým se snažilo Disney zalátat trhlinu mezi novou a starou trilogii. A nutno říct, že celkem úspěšně. Minimálně seriál nabídl pro skalní fanoušky kvalitnější materiál, než představovala nová trilogie.

Nepřehlédněte
Recenze: The Mandalorian (2. série)

Druhá série hraného seriálu ze světa Star Wars skončila. V první sérii pro nás v Disney připravili Baby Yodu. Co si tvůrci připravili do d...

Bylo tedy otázkou času, kdy se licence chopí Hot Toys a představí nám svoje zpracování. A jelikož Mandalorian se stal vcelku úspěšným lákadlem, tak nás v budoucnu čeká mnoho a mnoho dalších sběratelských předmětů. 

Celé fanouškovské šílenství má ještě jednu rovinu. Kromě určité filmové kvality nabídl asi nejroztomilejší stvoření na světě. Zapomeňte na roztomilá koťátka. Novým miláčkem fanoušků všech pohlaví se stal malý zelený Grogu, o kterého se Mandalorian v seriálu musí starat. Takže nejen samotný Mandalorian, ale především Grogu se dočkal a dočká dalších verzí.

Hot Toys TMS 15: Mandalorian & Grogu

Pořídil jsem si jednu z prvních verzí od Hot Toys, konkrétně verzi TMS 15 v Deluxe verzi. Jak jinak, že? 🙂 Je to první zpracování s Beskar zbrojí. Figurka vychází z první série seriálu. A moje první dojmy po rozbalení byly velmi pozitivní. Vše si podrobně rozebereme, ale čekejte spíše kladné reakce. Tohle skoro rok a půl dlouhé čekání na figurku opravdu stálo za to.

Mandalorian aka Din Djarin

Hlavním lákadlem celého objemného balení je bezesporu 30cm vysoká figurka Mandaloriana. V seriálu známa pod jeho civilním jménem Din Djarin

Figurka i díky brnění, které je bohužel plastové, působí velmi robustně. Začněme ale od hlavy, která není odnímatelná a tak se v této verzi figurky nedozvíte, jak Din Darin vypadá. Na to si budete muset pořídit Hot Toys TMS 52. Zde mi to ale nevadí, Mandalorian stejně má 99.99 % v seriálu helmu nasazenou a tak nějak mi to u něho přijde už přirozené. U hlavy oceňuji snadnou hybnost, takže není vůbec žádný problém s hlavou hýbat.

Hruď pokrývá brnění z beskaru – v Hot Toys podání je to ale již zmiňovaný plast. Přes hruď vede velmi důležitý pásek, na který můžete uchytit sledovací zařízení nebo také několik nábojů do hlavní pušky. Ty lze vyndat a do pušky vložit. Opět jsou to detaily, na které jsem u Hot Toys zvyklý. 

Na zádech „vlaje“ Mandalorianovi plášť, který ale má bohužel uprostřed zad výstřih pro uchopení pušky. Nevím, jestli to tak bylo i v seriálu, ale moc se mi to nelíbí. Vlastně moje první reakce byla, že jsem omylem při rozdělávání „prostřihl“ figurku sám. Nakonec je to ale již „vyrobeno“ od Hot Toys. I když je to na zádech, tak mi to celkem kazí trochu dojem. Výstřih není ani olemovaný a trochu se obávám, aby nedošlo k nějakému párání.

Brnění naleznete dále na stehnech a předloktí, na které lze přichytit plamenomet a vystřelovací lano. Líbí se mi také pevné boty, díky nim má potom figurka celkem pevnou stabilitu. Ke stabilitě je také dodáván klasický stojánek s vyznačením stop, do kterých ideálně vložit paty figurky.

Stojánek je u figurky objímkový, takže uchytnete figurku v pase. To má výhodu, pokud děláte akčnější pozice. Na druhou stranu, musíte vyřešit na zádech místo, protože se na zádech uchytává nejen objímka stojánku, ale také plášť, Jetpack nebo puška. Zde by se prostě hodila obyčejná nožička do rozkroku.

Grogu

Jelikož jsem si pořídil toto balení v Deluxe verzi, tak jsem dostal ne jednoho, ale hned dvě figurky Groga. Obě dvě jsou skvěle napaintované a obě verze mají i pohyblivou hlavu. To je bohužel jediný kloub, se kterým lze hýbat. Takže ani u jedné figurky nelze hýbat s rukama. To není úplná vada na kráse, ale především u nevajíčkové verze to trochu zamrzí. 

Zamrzí i to, že verze Groga ve vajíčku je vlastně polovičatá. Nemá nohy a lze ji použít pouze v jedné poloze do vajíčka, kde je uchycena na silný magnet.

Samotné vajíčko, ve kterém se Grogu pohybuje, je dobře zpracované. Můžete mít opět dvě verze – odkryté vajíčko s Grogem, nebo plně zakryté. Vajíčko má svůj vlastní stojánek na průhledné umělé tyčce, která ale slouží ke svému účelu dobře. Možná jen, že musí být zapíchnuta do stojánku s hlavní figurkou. Ale asi není velký problém si dodělat vlastní nástavec a umístit si vajíčko ve vitrínce do vzdálenější polohy.

Problém totiž bývá, když dáte figurce více vybavení do rukou, nebo ji nastavíte akčnější pózu, tak vajíčko se nevejde hned vedle figurky. A jelikož nemá svůj oddělený podstavec, nepůsobí to dobře.

Příslušenství

Co dále zdobí tuto figurku je její příslušenství, které je opravdu bohaté. Deluxe edice je tu opravdu znát a velmi pravděpodobně budete mít s množstvím dodaného příslušenství problémy, s čím a jak figurku napozicovat. Ostatně pokud uvažujete o Hot Toys TMS 52, tak toto je jen zahřívačka 🙂

Vezmu to postupně. K Mandalorianovi neodmyslně patří zbraně. Hodně zbraní, jak by řekl klasik. Takže začneme jeho blaster puškou s odnímatelným zaměřovačem. Ten je opravdu odnímatelný i tady, takže obdobně jako v seriálu, tak i figurce můžete dát do ruky samotné hledí. 

Puška se dá připnout a zavěsit na Djarinovi záda, respektive na jeho popruh. Především připínání do již zmiňovaného výstřihu na zádech chce hodně trpělivosti. Kromě absence diecastu nemám co pušce vytknout. Obdobně je na tom ruční blaster. Ten by taky snesl kvalitnější materiál. Jinak mu nelze nic upřít. Zkrátka jednoduchý blaster, který docela dobře padne Dinovi do ruky. 

Zajímavým doplňkem je „Camtono„. Nevím, jestli to má oficiální český překlad, každopádně je Camtono zajímavě zpracované. Můžete si do něho vložit cihličky beskaru a zapnout LED osvětlení. Mandalorian potom vypadá trochu, jako kdyby nesl lucerničku. Bohužel ale přepínač na osvětlení je opět trochu špatně dostupný, takže nějaké časté svícení asi nebude. Trochu mám strach o otevírací mechaniku, kde nevypadá materiál úplně nejpevněji. Jinak se ale jedná o pěkný doplněk, který v seriálu hrál docela významnou úlohu.

Další ikonickým rozšíření je Jetpack. K němu jsou dodány dvě trysky. Celé se to potom celkem elegantně nasazuje magneticky na záda figurky. Problém je samozřejmě, že když chcete mít figurku maximálně vytuněnou. Jetpack se velmi špatně nasazuje, když máte připnutou i pušku. Ale to je už problém toho, že k figurce je opravdu mnoho příslušenství a musíte si celkem pečlivě vybrat, co na figurku osadíte.

Kromě tohoto příslušenství potom dostanete v balení ještě mnoho menších. Nesmí chybět nůž, který je ale velmi obyčejný plast. Pokud jste někdy měli figurku od ThreeZero, tak přesně takový laciný. Na předloktí můžete připnout plamenomet a na rameně vyměnit kus brnění. Do ruky můžete umístit jeden kus beskaru, sledovací zařízení, hologram s brněním nebo Grogovi pověsit na krk medailonek. Jak vidíte, možností je mnoho a najít tu pravou pozici bude chvíli trvat.

8

Hot Toys se podařilo udělat skvělou figurku Mandaloriana a Grogu. Pokud se vám seriál líbil, tak koupí této verze chybu neuděláte. A pokud si zakoupíte deluxe verzi, tak vás čeká kromě samotné figurky i velké množství příslušenství.

Figurku sice trochu sráží několik menších neduhů, i tak ale figurku zcela doporučuji. Jediné, co budete muset sami rozhodnout, jestli pořídit tuto verzi z první série, nebo si počkat na Hot Toys TMS 52, která také nabízí velkou porci příslušenství, ale pochází z druhé série.