Recenze: Hot Toys VGM 41: Harley Quinn

Recenze: Hot Toys VGM 41: Harley Quinn © Hot Toys

Tak jsem se konečně dočkal po delší době Hot Toys figurky. Trvalo několik měsíců než se z Hongkongu dostala ke mně další licencovaná figurka 1/6. Tentokrát je to jedna z nejvíce signifikantních postav z celého DC univerza Harley Quinn.

You´re gonna pay for what you did to my puddin, and you you see him in the afterlife, tell him Harley sent ya!!

Nenechte se zaskočit vzhledem, tohle opravdu není Harley Quinn v podání vtipně ujeté Margot Robbie. Hot Toys VGM 41 představuje Harley Quinn ze skvělé herní série Batman: Arkham Knight, kde stála po boku Jokera a v jednom z DLC se stala i hratelnou postavou. Toto ztvárnění tak ocení nejen herní, ale i komiksový fanoušci. A to je i jeden z důvodu, proč jsem si tuto figurku pořídil i já.

Hot Toys VGM 41: Harley Quinn

První otevření moc pěkného artboxu mi hned dalo najevo, že se jedná o velmi zajímavou figurku. Pojďme si ji popořadě představit. V balení najdete klasicky figurku s jednou hlavou, stojánek a opět spoustu příslušenství. Hot Toys VGM 41 je tak další figurkou, ke které by bylo nejlepší hned 2 těla. Tolik příslušenství totiž nedokážete na jednu postavu najednou navěsit. Takže vás čeká velmi těžké rozhodování. Ale k tomu se dostaneme.

Harley Quinn

Nebudu vám tady popisovat charakter postavy. Harley Quinn každý komiksový čtenář určitě zná. Pokud ne, tak vám doporučím buď komiks, film, animovaný seriál, nebo třeba skvělou herní sérii Batman: Arkham.

Figurka Harley je tedy ve velikosti 1/6, takže celková výška je kolem 29,5 cm a má 28 pohyblivých kloubů. Na figurce na první pohled zaujme několik věcí. Prvně je to moc pěkně zpracovaný korzet. Ten se skládá z především černě zbarvené sukně s krajkou a také bílé košile s nabíranými rukávy a moc pěknými límečky. Přezky na korzetu jsou kovové, což samozřejmě potěší. Na záda potom můžete umístit speciální úchyt, který zaháknete na řemeny. Úchyt slouží pro basebalovou pálku, kterou tak můžete Harley zavěsit na záda.

Headsculpt je dělaný podle videoherní adaptace, takže nelze srovnávat s realistickou podobou. Prošel jsem videa a zkusil jsem srovnat, ale ten výsledný pohled tam tak úplně nevidím. Chybí mi v jejím pohledu ztřeštěnost, drzost i vtipnost a možná i nějaké šrámy.

Nesmím zapomenout na zpracování dolní části figurky. Tady chválím zpracování bot na podpatku včetně moc pěkných detailů tkaniček. Co se moc nepovedlo jsou potom trochu nevýrazné kalhoty, které alespoň mají „stříbrné“ diamantové vzory.

Kde mám ale trochu problém s figurkou je její paint. Pochopitelně není špatný, ale vlastně ani nějak výrazně nepřekvapí. Velmi je to vidět především na vyscupltovaných vlasech a také na dekoltu a rukou. Na vlasech je to podle opravdu velmi odfláknuté a celkově působí velmi splaskle a i barevně nepěkně. Těžko se to popisuje, ale dělá to Harley starší, než ve hře byla.

Paint v dekoltu mohl být alespoň trochu vystínovaný. Takto to celkově působí jako levné silikon tělo bez jakýkoliv úprav. To samé platí o rukou. Žádný náznak paintu a ani nehty nejsou zvýrazněné. 

Příslušenství

Je ho hodně. Ne sice jako v případě Hot Toys TMS 15: Mandalorian & Grogu, ale i tak stojí za to, si pořídit druhé tělo. Začnu asi tím nejvýraznějším a tím je kulomet s růžovými kostkami a fotkou Jokera, kterou uvidíte pravděpodobně na většině fotek této figurky. Zbraň je dobře zpracovaná, ale je tu už vidět, jak Hot Toys místo propracovanosti se snaží dělat věci na kvantitu. Chybí mi zde nějaké pohyblivé části, které jsem dříve byl zvyklý vídat u zbraní. Namátkově si vzpomenu například na super zbraně u Nea nebo Terminátora.  

Další „palnou“ zbraní je pistole, která ale neoplývá nějakou větší detailností. Opět bez hybatelných částí a celkově mě moc nezaujala.

Mnohem zajímavěji vypadá palice. Ta je opravdu masivní. V manuálu se dočtete, že by ji měla figurka držet oběma rukama. Palice jinak má moc pěknou dřevěnou „texturu“ zabarvenou tónově do komiksového vzhledu. Kovové přezky na palici jsou ale bohužel z plastu. Celkově ale palice vypadá velmi dobře, i když by mohla mít určité známky weatheringu.

K Harley Quinn patří nerozlučně ještě jedna „zbraň“ a tou je basebalová pálka. Tu najdete i v tomto balení, ale nějak výrazně mě nezaujala. Místo dřevěného paintu je zde pálka zabarvena do komiksových barev červené a černé. Potěšilo mě ale, že pálku lze zavěsit na záda figurky.

A pak v krabici najdete ještě dvě malé pěkné doplňky. Prvně je to vystřelovací šašek z krabice. Tady je vlastní první a možná jediná interakce s příslušenstvím. Krabice má otáčecí kličku a otevírací víko, takže šaška můžete naaranžovat do otevřené krabice. Docela povedené. A tím dalším už je jen barva se štětcem, která dokresluje celkový komiksovo/herní vzevření.

Samozřejmostí je i stojánek na figurku. Ten designově zapadá do Hot Toys série o Arkhamu, takže krásně zapadne k Jokerovi a Batmanovi.

6

Hot Toys VGM 41: Harley Quinn je vcelku povedená figurka, která ale bohužel nevybočuje v žádných parametrech. Pokud si figurku koupíte, dostanete standardně zpracovanou licencovanou figurku oblíbené postavy z DC. To je ale bohužel vše. Figurce chybí větší pečlivost v paintu, ale i zpracování příslušenství. Koupi bych doporučil spíše hardcore fanouškům DC nebo hráčům videoher, kteří si chtějí zkompletovat sbírku.