Recenze: Hot Toys MMS 466 – Neo

Recenze: Hot Toys MMS 466 – Neo

Pro mě docela dost očekávaná figurka konečně dorazila a to ještě za celkem sympatickou cenu. Takže jdeme rozbalovat 🙂

So what do you need, besides a miracle? Guns, Lots of guns.

Videorecenze

Pokud se Vám nechce číst, poslechněte si moji krátkou videorecenzi.

Vybavení

Figurky od Hot Toys se vyznačují mj. velmi bohatou výbavou. A ani tentokrát tomu není jinak. Možná bych řekl, že v tomto případě má figurka až nadstandardní vybavení. No posuďte sami. Balení obsahuje:

  • figurka s jednou vysoce detailní hlavou na podoby Keanu Reevese z prvního filmu The Matrix (1999)
  • černý tvarovatelný plášť 
  • 4 páry vyměnitelných rukou
  • černý batoh na zbraně
  • podstavec
  • (ne)praktický stojánek
  • černé brýle
  • 5 párů zbraní

Headsculpt

Je pravda, že u mnoha figurek najdete i alternativní hlavu, nicméně kdo zná film, tak ví, že Keanu Reeves moc jiných výrazů dělat ani neumí 🙂 Takže zde si bohatě vystačím s jednou, ale podle mě velmi zdařilou a vysoce detailní hlavou. Navíc jsou zde odnimatelné sluneční brýle, které v podstatě mění vyznění celé figurky.

Mnoho sběratelům se jeho head sculpt nelíbí, já jsem ale spokojen a narozdíl od nich si figurku spokojeně vystavím.

Zbraňový arsenál

Ohledně arsenálu – je podle mě velmi dostatečný a všechny zbraně se mi vkusně ani nepodařilo na Nea zavěsit. Jejich opravdu hodně. Zbraně jsou celkově pěkné a detailně zpracované. Zásobníky zbraní (jak je u Hot Toys zvykem) jsou vyměnitelné. Detaily na zbraních postačující.

K figurce je dodávaný tmavý plášť/kabát, který má po straně všitý drát. Díky tomu je kabát velmi dobře tvarovatelný a vytvoříte tak skvělé dynamické scény. Pokud si tedy figurky radi pozicujete, tak tady Vám vyšly Hot Toys vstříc. Navíc v kombinaci neomezené pohybnosti a velkého množství doplňků bude velmi těžké najít tu jedinou pozici na displej 🙂

Pohyblivost figurky

Pohyblivost figurky je skvělá. Klouby nejsou zatuhlé, nepraskají a ani nevržou. Figurku lze napolohovat do všech myslitelných figur a pozic. K tomu slouží 2 věci – za prvé k tomu dopomáhá 30 ohebných kloubů a tou další věcí je ohebný stojánek, který figurku uchycuje kolem pasu. Díky tomu můžete dostat Nea do pozic, které tento film tolik proslavily:

Uchycení

Podstavec je sice pěkný, tematicky zpracovaný dle filmové scény “Lobby Scene Shootout”, nicméně velmi nepraktický. Podstavec totiž není klasický čtvercový/obdelníkový, ale je ve tvaru jakéhosi „pentagramu“. V “ikeáckém” detolfu tak figurka zabere celé jedno patro. Což o to, figurka si ji svým zpracováním zaslouží, ale koncepčně to moc nedává smysl.

Už dlouho mi vadí, jak Hot Toys celkem nesystematicky distribují své podstavce. Tento je sice pěkný, ale je trochu jako pěst na oko oproti ostatním.

Samotné uchycení figurky je taktéž trochu nešťastné. Uchycení je řešeno menší tyčkou, která je schovaná ze zadní části figurky pod pláštěm. Ale figurce tvoří menší “bouli” na zadku. Nic co by příliš vadilo, ale z určitých úhlů to není estetické.

PodstavecPodstavec

Hodnocení

Jsem z figurky celkově nadšený. Ty peníze za tuto figurku jsou dobře investovaný. Určitě ji doporučuji každému fanouškovi Matrixu nebo Keanu Reeves. Je tu ale přeci jen pár detailů, které mohly být lepší. 

Asi největším problémem u této figurky může být pro někoho slabší head sculpt, který ale mě osobně postačuje. O podstavci a jeho nepraktičnosti jsem se zmínil v předešlém odstavci. 

A naposled jen taková malá výtka, která ale možná do budoucna bude brzy vyřešena. K figurce mi chybí další zásadní postavy – agent Smith, Trinity a Morpheus. Takže Neo působí ve sbírce trochu ojedinělě. Nicméně na SDCC 2019 byl k vidění agent Smith, tak snad Hot Toys brzy oznámí prodej. Uvidíme.

9

Velký zbraňový arsenál a široká škála hybnosti dělá z figurky skvělou zábavu. Navíc je to u Hot Toys po sérii DC a Marvel licencí příjemná změna. Figurku lehce sráží malinké nedostatky, které ale na výslednou známku nemají vliv. Jedná se pro mě o must-have figurku a jsem rád, že ji vlastním. Všem fanouškům Matrixu nebo Keanu Reevese s klidným srdcem doporučuji.