Recenze: Neca 7″ Casey Jones

Recenze: Neca 7″ Casey Jones © Neca

Neca zásobuje sběratelský trh jednou novinkou za druhou . A co se týká Želv Ninja, tak ten zásobuje přímo parádně. Po skvělé figurce April O’Neil konečně dorazila i druhá vedlejší postava univerza TMNT – Casey Jones.

Nechte mě být, vy marťanští spratkové. Nejsme marťané hochu, jsme docela obyčejné Želvy Ninja. A je v tom vůbec nějaký rozdíl…

Krátké video dojmy

Pokud vás nebaví číst, vše podstatné jsem shrnul ve videu.

Kdo je Casey Jones?

Je možné, abyste postavu Caseyho Jonese neznali? Určitě. Postava patří do vedlejších v rámci univerza TMNT. Objevil se v seriálu z roku 1987 v pouhých 5 epizodách (z tohoto seriálu čerpala Neca licenci pro tuto figurku) a objevil se také v hrané podobě ve filmech z roku 1990 a 2016. A o koho že to jde?

Casey je černovlasý pouliční rváč nosící hokejovou masku. Proti nepřátelům nepoužívá klasické zbraně, ale tradiční sportovní nářadí jako jsou hokejky, basebalové a kriketové pálky a golfové hole. Případně používá vše, co mu příjde do cesty – kladiva, lyžařské hůlky nebo dokonce na nepřátelé hází ledničky 🙂

Neca 7″ Casey Jones

Abych tu nemluvil jen z nostalgických vzpomínek, tak jsem si pustil několik dílů, ve kterých vystupoval Casey Jones a až mě překvapilo s jakým detailem Neca vytvořila figurku dle postavy z animovaného seriálu. Věrnost figurky je takřka 100%. Maska, kalhoty, popruhy, dokonce i tkaničky vypadají stejně jako v animované předloze. Pokud tedy dbáte na autentičnost figurky, budete určitě spokojeni.

Spokojeni budete i s celkovou výbavou figurky. K postavě Caseyho dostanete docela slušný „arzenál zbraní“ – 2 hokejky, basebalovou pálku, kladivo, tyč a k tomu moc pěkný vak. Navíc ještě troje páry rukou. Kdo by čekal sundavatelnou helmu, tak ho musím zklamat. Ale pokud se nepletu, tak svoji masku nesundal ani v seriálu.

Ačkoli jsem teď figurku vynachválil, musím se zmínit i o nepříjemnějších věcech. Jedna z nich je trochu rychle se odrolující se painting. Klasicky se to stává na madlech zbraní, které měníte a dáváte do Cayseho rukou. Takže to nepotěší ty, kteří si s figurkou rádi hrají a mění její polohy a vybavení. To není sice úplně můj případ, ale i tak mě už při třetí výměně zarazilo, jak painting jde lehce dolů.

A ta další je opět ryze ala Neca – tuhé, nebo naopak velmi měkké klouby figurek. Klasicky ramena nešla skoro ohnout a na druhou stranu kotníky povolily velmi rychle tak, že musím dávat pozor, aby figurka stála. Navíc figurka má na zádech vak plný sportovního náčiní, o to více zamrzí, že kotníky neplní stoprocentně účel. Zkrátka Neca kvalita v dobrém i špatném. 

A nakonec ještě zmíním obdobný „problém“ jako u April O’Neil. Casey Jones se prodává pouze v double packu s vojákem klanu foot. Takže samostatnou figurku Caseyho není možné legálně pořídit a to je podle mě škoda.

8

Figurka Cayseho Jonese je jedna z těch, které by určitě měly patřit do vaší sbírky. Je to velmi detailně zpracovaná figurka, která takřka dokonale respektuje původní předlohu. Navíc její bohaté příslušenství umožňuje její velkou variaci. Bohužel figurku snižuje trochu nekvalitní painting a klasické problémy s klouby. I tak ale plně doporučuji (ne)jen TMNT maniakům.