Recenze: TMNT II: Super Shredder

Recenze: TMNT II: Super Shredder © Neca

Pokračování prvních filmových Želv Ninja je pro mnoho diváků už nekoukatelným sequelem. Přiznám se, že patřím spíše do té menšiny, pro kterou je film přijatelný především pro jeho odklon od vážněji pojatého prvního dílu a líbí se mi na něm dětinský infantilní želví humor. 

Proto mi neunikly figurky dvou záporáku Tokka a Rahzara. Původního Trhače už jsem měl a o toho vylepšeného Super Trhače jsem neměl zájem, jenže když se figurka objevila v české distribuci, moc dlouho jsem s koupí neváhal.

The battle is yours, but the war is far from over. Not so long as i possess this.

Krátké video dojmy

Pokud vás nebaví číst, vše podstatné jsem shrnul ve videu.

Super Trhač

Věděli jste, že vůbec existovala super verze Trhače? Ano, sice pouze na několik filmových minut, ale i tak krátký čas dal firmě Neca důvod vyrobit figurku Super Trhače.

Konkrétně se Super Trhač objevil v pokračování filmu TMNT II: The Secret of the Ooze (Želví nindžové 2: Tajemství kapaliny) z roku 1991, přesněji v jeho absolutním závěru. Nebudu Vám případně kazit důvod, proč se z obyčejného Trhače stala jeho vylepšená verze, ale asi nebude překvapení, když prozradím, že v tom hrála roli kapalina TGRI.

Neca Super Shredder

Přiznám se hned, že figurka mě tolik neoslovila jako jiné sběratele. Pořídil jsem si ji prakticky jen ze dvou důvod. Chtěl jsem zkompletovat figurky vydané k TMNT II a z důvodu, že se figurka objevila i v českých obchodech (narozdíl od Tokky a Rahzara) a nemusel jsem ji prakticky vůbec složitě shánět.

A proč mě figurka neoslovila? Prvně design Super Trhače je podle mě zvláštní. Ale chápu, že toto je silně individuální. Především ale figurka má velmi špatnou ohebnost (horký vzduch pro rozhýbání každého kloubu je u této figurky opravdu nutností). „Fialový“ paint figurky mi přijde jako z laciné videohry. Nelíbí se mi na něm stínování a celkově ten fialový odstín paintu není moc líbivý. Vypadá trochu jako z „cartoon“ verze.

Na druhou stranu má figurka i pozitiva. Předně je to látkový plášť, zajímavě zpracovanou přilbu a figurka má velmi dobrou stabilitu.

Z příslušenství potom figurka nabídne několik párů vyměnitelných rukou, kopí a ampuli s tekutinou TGRI.

6

Celkově na figurku v této cenové relaci je obsah balení a kvalita provedení pravděpodobně přiměřená. Osobně jsem ale čekal, že po dobře zpracovaných záporácích Tokky a Rahzara bude zpracování Super Trhače trochu kvalitnější. 

Pokud jste opravdu věrní fanoušci TMNT a chce si zkompletovat sbírku, figurku si pořiďte. V opačném případě bych doporučil nákup Trhače z prvního filmu TMNT 1990.