Recenze: TMNT: The Last Ronin – Lost Years #4

Recenze: TMNT: The Last Ronin – Lost Years #4

Dostáváme se v příběhu posledního rónina do druhé půle a jeho osud je stále velmi krutý. Po tom, co byl ve třetím sešitě chycen a unesen ganstery Death Worma, se dostává do zajateckého tábora, ve kterém musí všichni vězni bojovat jako gladiátoři na život a na smrt.

Jediná chyba ho tam může stát život a nesplnění své dvojité přísahy. Navíc ho stále neopustily tíživé vzpomínky na smrt jeho rodiny. Nesmí udělat další chybu. Musí porazit své soupeře a získat si svobodu.

There were always mote troubles waiting for me. For nine years, no matter how far I ran, no matter where I ran to .. The mountains. The sea. The Wasterlands… The troubles found me. And for all that time, the troubles had the same name… Death Worm.
Poslední rónin

Čtvrtý díl tak místo delších bublin zde sází spíše na akční gladiátorské zpracování bojů lidí a mutantů. Příběh tak na 30 stránkách uplyne bohužel velmi rychle.

Nelehké to mají i naši přeživší z komiksu Želvy ninja: Poslední rónin, kteří dostávají také tvrdé životní lekce. Učí se odpovědnosti, obětavosti a především týmové spolupráce. Dělají chyby a snaží se připravit na svůj osud. Jejich trénink ale není zdalek ještě u konce.