Recenze TMNT: The Last Ronin – Lost Years #5

Recenze TMNT: The Last Ronin – Lost Years #5

Poslední rónin si v předchozím sešitě trpce vybojoval vysvobození ze svého zajetí a cesta k naplnění přísahy je tak volná. V posledním sešitě TMNT: The Last Ronin – Lost Years se tak dozvídáme, kde se Death Worm nachází a jestli vůbec existuje. 

It´s over. But I´m not finished. Time to go home. No waiting. No stopping. No mercy. No PEACE!
Last ronin

Pátý díl je skvělým zakončením této minisérie. Na 30 stránkách komiksu nacházíme doslova nabušené panely. Závěrečná cesta, která hlavního hrdinu z Asie přivede nakonec až do Evropy je napěchovaná akcí a údernými hláškami. Vyobrazení naštvaného rónina je na některých panelech naprosto fascinující a vtáhnutí čtenáře do finálního partu tak maximální.

Svůj konec najde i linie ze současnosti. Ta tu dostane prostor už jen okrajově, ale o to více emotivněji zakončuje krátký mini příběh, který doufám už velmi brzy si zaslouží svoji vlastní (alternativní?) linku a hlavně pozornost.

Poslední rónin si musel vytrpět v tomto komiksu mnoho bolesti. Musel procestovat půl světa, aby se pokusil splnit svoji přísahu. Ta hlavní práce ho ale teprve čeká. Musí pomstít svoji rodinu, své milované bratry, otce a přátele. Ale to už je jiný příběh.