Recenze: TMNT: The Last Ronin – Lost Years #1

Recenze: TMNT: The Last Ronin – Lost Years #1

Komiks Teenage Mutant Ninja Turtles: The Last Ronin – Lost Years je navazujícím „pokračováním“ úspěšného komiksu Želvy ninja: Poslední rónin, který nedávno vyšel díky vydavatelství Comics Centrum i v Česku. Poslední rónin zde přišel o svoji rodinu a ještě než se pokusil o pomstu, několik let truchlil nad ztrátou svých nejbližších. A právě převážen o etapě příprav na závěrečnou pomstu pojednává nový komiks.

V prvním sešitě dostaneme opět několik časových linií. Komiks začíná tam, kde prakticky skončila hlavní dějová linka z Posledního rónina. Nebudu zde tedy prozrazovat, čeho přesně se jedná. Je ale velmi zajímavé sledovat, jakým směrem se budeme možná ubírat.

Děj se po několika zajímavých stránkách stočí tam, kde bychom měli zůstat delší dobu. Tedy do období, kdy hlavní hrdina právě ztratil svoji rodinu a utíká umřít do přírody. Zde stráví několik let o samotě a z izolace je vyrušen několika mladíky, kteří ho nevybíravě přepadnou a zmlátí.

Celý první sešit je tak věnovaný především utrpení, ale i motivaci a cestě, jak se vypořádat s následky ztráty nejbližších, hledání odvahy a také nalezení cesty zpět do života.

So, with nothing left to live for…  I just started walking. Up this cold and unforgiving mountain… to meet my own end
Last Ronin

Komiks je tak „nabušený“ motivačními hláškami, které lehce oscilují s patosem. V míře ale utrpení, které si naše želva musela prožít, je to zcela opodstatněný fakt. Navíc umocněný , pokud máte stále čerstvě v hlavě pocit z hlavního příběhu. A pokud ne, tak je zde další časová rovina, která vám některé důležité momenty připomene.

Opět jako v původním komiksu, tak i zde se čtenář v časových rovinách neztrácí. A překvapivě se ani zde neztrácí vypravěčské tempo. Celý první sešit se strašně dobře čte a hlavnímu hrdinovi( i s přihlédnutím toho, že víte, co ho do budoucna čeká) velmi fandíte.

9

První sešit je rychlým, svižním a pro mě emotivním vjezdem do nové série. Hlavní hrdina se snaží umřít, ale místo toho najde zpět cestu do života. Opět ale bude plná násilí.