Recenze: Neca TMNT (1990) – 1/4

Recenze: Neca TMNT (1990) – 1/4 © Neca

Jsou tu! Všichni čtyři želváci dorazili s velkou slávou tento týden do Evropy a i k nám do Čech. Je nutno říct, že tomu tak dlouho nevypadalo, protože výrobce Neca nechtěl dlouho uvolnit licenci pro evropský trh. Dalo by se říct, že v tomto případě by to byla opravdu škoda, protože stejně jako jejich zmenšená 7palcová verze, tak i tato verze se náramně povedla. 

Všechno před námi prchá, jsme příšerní příšerové. Kde kdo prchá, kde kdo se bojí strašlivých strašáků. Největší spolek běsáckých běsů se vrátil do města!

Videorecenze

Pokud se Vám nechce číst, poslechněte si moji krátkou videorecenzi.

Firma Neca se dlouhodobě věnuje licenci TMNT a nutno říct, že o tuto licenci pečuje s velkým zájmem a kvalitně. Nedá se ani přesně spočítat, kolik releasů na téma „Želvy ninja“ už Neca vydala a oznámila. Jisté je, že této licenci se věnuje nadmíru kvalitně a tak po velmi skvělých 7palcových figurkách z filmu TMNT 1990 a snad ještě lepších 6palcových  „kreslených“ figurkách, i tentokrát Neca nešlápla vedle.

Neca figurky TMNT ve velikosti 1/4 dlouho nechtěla uvolnit pro evropský trh. Nechápu proč, každopádně figurky dorazili v pořádné krabici (hmotnost 5 kg) a ihned po vytažení z krabic figurky překvapí svoji velikostí a mohutností. Je pravda, že na velikost 1/4 nejsem moc zvyklý, přeci jen se zaměřuji na 1/6, ale i tak několik „jednačtyřek“ vlastním a stejně jsem byl překvapený, jak velké jsou. Každá z želv měří okolo 42 cm (Leo se zasunutými katanamy 48 cm).

1/4 je velikost, kde končí určitá roztomilost a vynikají detaily. A těmi želvy nešetří. V této velikosti vyniknou krásně jejich svaly, krunýře, žilky, nehty, chrániče, zbraně, zuby, pihy a především oči. Vše na velkých želvách krásně vypadá .

Tohle vše je na figurkách fajn, ale jako vše, tak i zde se najde pár maličkostí, které by mohly být lepší. Prvně mě překvapila bandana, která z plastové části okolo hlavy přechází do látkového copu. Není to nijak na škodu, jen to překvapí. Trochu více mi vadí spíše někde lehce nedokonalý painting. A nejvíce mi vadí trochu lacinější zpracování zbraní. Ty nejsou samozřejmě špatné, ale uměl bych si představit, že by mohly být lepší. Především třeba Mickyho nunchaky nebo Leonardovy katany. 

Celkově jsou to ale drobné nedostatky, které určitě celkové hodnocení figurek výrazně nesráží dolů.

 

8

Neca opět boduje. Především u těch z Vás, kteří jste si s těmito zelenáči prožili dětství. Pro Vás je koupě těchto zelených hrdinů takřka povinnost, i když si přiznejme, že trochu drahá povinnost. Pro ostatní je to určitě příležitost, jak se dostat k dobrému zpracování TMNT. Jejich koupí určitě chybu neuděláte. A dle všeho, tyhle figurky nejsou z TMNT série poslední. Takže se máme na co těšit i do příště.