Recenze: Little Nightmares II TV Collector’s Edition

Recenze: Little Nightmares II TV Collector’s Edition © Tarsier Studios

Švédské herní studio Tarsier Studios v roce 2017 nadělilo hernímu světu sice krátkou, ale velmi hutnou hororovou adventuru Little Nightmares. Po 4 letech přichází očekávané pokračování, které sice neatakuje nejvyšší bodová hodnocení, ale nabízí novou hratelnou postavu a především delší hrací dobu.

A spolu se hrou autoři hry nezapomněli vydat zajímavou edici Little Nightmares II TV Collector’s Edition. A ptáte se, jak se povedla?

Krátké video dojmy

Pokud vás nebaví číst, vše podstatné jsem shrnul ve videu.

Little Nightmares II TV Collector’s Edition

Ač je Little Nightmares vcelku nenápadnou hrou, nečekal jsem, že bude tak velký až přímo obrovský zájem o tuto speciální edici. Sehnat ji oficiálně v Česku nebylo snadné. Nakonec se mi ale poštěstilo a PS4 i PC edici jsem sehnal.

Už z promo obrázku výše je vidět, že edice rozhodně nešetří na obsahu. V docela malém balení dostanete kopu věcí:

 • Samotnou plnou hru na Blu-ray Disku
 • Little Nightmares II soundtrack na CD a digitální verze
 • Artbook
 • Steelbook
 • Sběratelské balení
 • Speciální dioráma
 • Little Nightmares II nálepky
 • Digitální wallpaper a Tataři
 • Digitální artbook
 • Tajná místnost s hádankou, za kterou dostanete speciální klobouk
 • Na PS4 speciální pozadí

Pojďme si to postupně rozebrat. Ohledně samotné hry je škoda, že PC edice obsahuje v krabičce pouze digitální kód. Přiznám se, že jsem počítal s fyzickým DVD nebo Blu-ray nosičem, proto po vybalení PC edice přišlo trochu zklamání, za které ale uznávám si mohu sám, když jsem si špatně prohlédl doprovodné promo materiály. 

Stejně ale trošku nechápu, proč se postupně k tomuto kroku spousta sběratelských edic uchyluje, když konzolové verze fyzickou verzi hry obsahují, ale PC verze nikoli.

Pojďme ale na to nejdůležitější, kvůli čemu si sběratelskou edici pravděpodobně pořídíte. Řeč je samozřejmě o pěkně zpracované sběratelské sošce, na které hlavní hrdina Mono vytahuje z televize hlavní postavičku prvního dílu Six. Tato poloha je absolutně skvělá a jsem rád, že místo nudných vertikálních pozic zvolili autoři hravější a akčnější pozici.

Samotné sošce nejde nic vytknout. Je velmi pečlivě zpracovaná ve všech ohledech. Barva, materiál a vše ostatní odpovídá ceně.

Z dalších věcí stojí za zmínku pěkně zpracovaný steelbook, ve kterém najdete soundtrackové CD. Zcela určitě taky zaujme artbook i samolepky. Pokud upřednostňujete digitální obsah, tak pro Vás je tu speciální PS4 pozadí, wallpaper i artbook.  

9

Hra Little Nightmares II sice maximálně neuspokojila herní kritiky, ale její sběratelská edice už určitě ano. V malém boxu najdete spoustu věcí, které každému hráči udělají radost. 

Tu největší radost ale budete mít z velmi pěkné akční sošky, ve které vystupují oba hlavní hrdinové. Pokud jste ještě edici nekoupili, určitě doporučuji. Na druhou stranu, v Česku v tuto chvíli již velmi pravděpodobně budete muset nakupovat v bazaru. I tak se to ale myslím vyplatí.