Hot Toys MMS 417 – ARMORED BATMAN (BATTLE DAMAGED)

Hot Toys MMS 417 – ARMORED BATMAN (BATTLE DAMAGED) © Hot Toys

Batman vs. Superman, člověk vs. mimozemšťan – kdo vyhraje? U Hot Toys zatím jednoznačně vyhrává Batman a především jeho „Battle Damaged“ verze.

You were never a God. You were never even a man.

Battle Damaged 

Hot Toys vydali 3 variace na obrněnýho Batmana – klasickou verzi MMS 349, potom „black chrome“ verzi MMS 356 a nakonec tuto Battle Damaged verzi MMS 417.

V porovnání s „klasickými“ verzemi mi přijde vždy „Battle Damaged“ verze zajímavější. Jednak ukazuje hrdinu v netradičním suitu, který si tak mohu více a detailněji vychutnat než například ve filmu, ale hlavně proto, že u (komiksového) hrdiny je to vyjádření, že se stále jedná o „obyčejného“ člověka a i ten může chybovat. No a pokud máte figurek už více, tak je to  zajímavé doplnění sbírky. Ono zase tolik „battle damaged“ suitů celkově nevychází.

„Battle Damage“ je u této figurky podle mě solidně zpracované, především Batmanova přilba a plášť. Rýhy, škrábance a demolice headsculptu jsou krásné. Plášť sice nejde nijak nastylovat (to je víceméně u HT zvykem, bohužel), ale za to je velmi detailně poničený. 

VYBAVENÍ

Tady si figurka vystačí s trochu shovívavějším příslušenstvím. Kromě samotné figurky v balení najdete:

  • několik párů rukou
  • kopí
  • podstavec
  • granátomet
  • 2 granáty
  • grapple gun

A to je vše. Nicméně v tomto případě to vůbec nevadí, protože v případě této figurky jde o „Batsuit“. Samotné zpracovaní doprovodného vybavení je dobré, ale neviděl jsem ještě tuto figurky vystavenou s něčím jiným než s kopím. To je totiž další důvod, proč jsem si vybral MMS 417.

Kopí a stejně tak i headsculpt si můžete rozsvítit. Nicméně toto bych doporučil jen trpělivějším a šikovnějším povahám. Na druhou stranu jsem rád, že Hot Toys si dá práci i s mikroeletronikou. 

Ohledně podstavce by se dalo říct, že jsem se konečně dočkal takového zlatého kompromisu. Tedy podstavce, který by odpovídal sběratelský figurce Hot Toys a zároveň není předimenzovaný. Do jednoho patra v detolfu se tak vejdou 3 tyto podstavce s figurkami. To je tak akorát na vystavení a zároveň na ušetření místa. Celkově je tedy podstavec u MMS 417 krásně designovaný, přesně velký a celkově velmi povedený. 

Pohyblivost figurky

Pokud jste viděli film Batman vs. Superman, tak asi nepředpokládáte, že byste s figurkou mohli dělat kaskadérské pozice. A máte pravdu. Figurka se velmi těžce polohuje a v mnoha případech budete muset povolit ramenní chrániče. Ani tak figurka tolik nepovolí. 

Osobně s tím nemám problém, protože opravdu nečekám od plně „armorovaného“ Batmana nějakého akrobata. Ale je fakt, že alespoň základní polohy mohly být lépe a snadněji dosažitelné.

Hot Toys MMS 417 – ARMORED BATMAN (BATTLE DAMAGED)

Hodnocení

Nerad kupuji věci, které se mi potom nelíbí a musím je poslat dál. Toto není určitě ten případ. Battle Damaged verze Batmana je naprosto skvělá figurka, která má především pozitiva ve zpracování zbroje a head sculptu. Na druhou stranu figurka neoplývá velkým příslušenstvím, které ale podle mě ani není nutné. Figurka si hravě vystačí se základní výbavou. 

Zatěžko je také napozicování figurku do trochu odvážnějších poloh, ale ruku na srdce, vy byste se v této zbroji hnuli z místa? 

9

Batman vs. Superman, kdo vyhraje? U Hot Toys zatím jednoznačně vyhrává Batman a především jeho „Battle Damaged“ verze.

Velmi dobré zpracování Batmana, které je pro fanouška Batmana takřka povinnost vlastnit tento typ výbavy, pro ostatní to potom nebude šlápnutí vedle. Battle Damaged verze Batman se povedla a je velmi málo věcí, které by se daly vytknout.