Recenze: 1/6 ThreeZero Jon Snow (Season 8)

Recenze: 1/6 ThreeZero Jon Snow (Season 8) © ThreeZero

Přiznám se, že na tuhle figurku jsem se dlouho těšil. Po mnoho měsících v předprodeji a poté ještě odložena kvůli světové pandemii. figurka konečně dorazila. Jaké jsou dojmy z této figurky?

I’m tired of fighting. It’s all I’ve done since I left home. I’ve killed brothers of the Night’s Watch. I’ve killed wildlings. I’ve killed men that I admire. I hanged a boy younger than Bran. I fought and I lost.

Ačkoli nejsem velký fanda seriálu Game of Thrones, a to především kvůli jeho nevyrovnané kvalitě, Jona Snow jsem si ale oblíbil. Jednak kvůli jeho charakteru, který mu vtiskl herec, tak především pro jeho komplikovaný příběh. Nebudu nějak komentovat to, co s ním udělali scénáristé v posledních 2 sériích. Každopádně Jon byl jako jeden z mála charakterů, kterým jsem fandil od samého začátku. Proto tato postava nesměla chybět v mé osobní sbírce.

Jenže ono to tak lehké není. Ačkoli byl seriál mimořádně úspěšný a oblíbený, tak se licence neujmula firma Hot Toys, která je známá pro svoji kvalitu, ale firma ThreeZero, u které je velice proměnlivá kvalita zpracování. Takže koupě Jona byla trochu loterie. A to opravdu nepřeháním.

ThreeZero už stihli před Jonem vydat několik dalších figurek z univerza GoT, které se kulantně řečeno nepovedly. Proto jsem byl celou dobu trochu nervózní, jestli svoje peníze neodevzdávám do špatných rukou.

Jon Snow

Naštěstí mohu říci, že figurka jako taková se povedla. Není bez chyb, ale moje obavy byly hned po rozbalení utlumeny, ale nikoli všechny. Začnu pěkně chronologicky.

Nejsem krabicový typ, takže krabici hodnotím tak nějak průměrně s pěkným tvrzeným vzorem Vlka a nápisem Winter is coming. Mě vždycky ale zajímá hned to, co krabice ukrývá. Samotnou figurku a příslušenství.

Figurka

Figurka jako taková je přesvědčivě zpracovaná a tak není těžké k ní přiřadit jednoho z hlavních postav Game of Thrones, přesněji z její osmé řady. Figurka obsahuje podle mě velice dobře zpracovaný headsculpt, kterému není moc co vytknout. Pohled Jona Snow prostřednictvím Kita Haringtona je dobrý a uvěřitelný.

Zvednutý palec si figurka zaslouží za detaily a painting oblečení. Počínaje jeho outfitem Strážce Severu, chráničů předloktí, opasků, pásků, pochev na meče a dýku. Zkrátka zde ThreeZero zabodovalo. Navíc celou jeho výzbroj halí takový zvláštní „dirty“ painting, který k vojákovi patří.

Nesmím ani zapomenout na jeho ikonický kožich, který se přes hruď pomocí přezkami zapíná na zádech a dotváří Jonovu charakteristiku.

Příslušenství

Ačkoli se samotnou figurkou jsem víceméně spokojen, největší zklamání přichází s příslušenstvím. Především ve zpracování zbraní. Jonův meč Longclaw (původně z valyrijské oceli) je v tomto případě vyroben z toho nejlevnějšího plastu. Diecast zbraně nedělá ani Hot Toys, ale takto špatně a hlavně lacině zpracovaný meč shazuje celou figurku o pár bodů níže. To samé se koná i s dýkou.

Co dále nepotěší je fakt, že figurka je dodávána bez stojánku. Na druhou stranu si alespoň ThreeZero nenárokuje stejnou cenu jako Hot Toys, kde je cena vykoupena kvalitou. Ale ani ThreeZero nenasazuje stejnou cenu jako například Kaustic Plastik, kteří své nelicencované figurky ženou dokonce i nad cenu Hot Toys. 

A ti další?

Jak jsem psal, ThreeZero vydalo už několik dalších figurek ze světa GoT – namátkově Night King, White Walker, Brienne of Tarth, Bran Stark, Joffrey Baratheon, Arya Stark a další. Ovšem jejich kvalita je proměnlivá a velice váhám, jestli se této sérii dále věnovat. Pravděpodobně to dopadne tak, že zkusím sehnat alespoň největšího antagonistu GoT Night Kinga a dále uvidíme. Je škoda, že se této série neujali trochu jistější výrobci.

7

Jon Snow od ThreeZero je překvapivě dobrá figurka, která poměrně dobře a věrně reprezentuje jednu z nejikoničtějších postav oblíbeného seriálu Game of Thrones. Figurka zaujme pěkným headsculptem, zpracováním oblečením a v podstatě taky cenou.

Opačně ale nevyznívá pro výrobce figurky laciné zpracování příslušenstí, především zbroje. Nepotěší také ani absence stojánku, na který jsem u většiny výrobců zvyklý.

Pro fanoušky seriálu a Jona je to povinnost, pro příznivce kvalitních figurek od Hot Toys je na zvážení, jak moc vám bude některá omezení vadit.