Recenze John Rambo III od ThreeZero

Recenze John Rambo III od ThreeZero © ThreeZero

Konečně mi dorazila jedna z velmi očekávaných figurek roku 2020. Spousta sběratelů už mohla tuto figurku zrecenzovat v prosinci minulého roku a nešetřila superlativy. Je opravdu tak skvělá? 

Moussa: You’re not with military, not mercenary – what you are? Lost tourist?
John Rambo: I’m no tourist.

John Rambo

John J. Rambo je pro dnešní třicátníky jeden z nejvíce ikonických hrdinů 80. let. Má za sebou velmi zajímavou a náročnou historii. Jako mladík si prošel vietnamskou válkou, při návratu do USA byl zatčen a odsouzen. Poté byl znovu vyslán do Vietnamu, kde osvobodil americké válečné zajatce. Připletl se i do války v Afganistánu, aby vysvobodil plukovníka Trautmana ze sovětského zajetí. A právě z tohoto období patří i tato figurka.

ThreeZero: John Rambo III

Oznámení figurky si pamatuju, jako by to bylo včera. Vcelku nepěkné přijetí od fanoušků, kteří kritizovali především provedení vlasů, hlavy a také ramenní klouby. Pak ovšem ThreeZero ukázalo první finální fotografie a fanoušci otočili a začali se na figurku těšit. Mnozí z nich měli to štěstí, že k nim figurka dorazila už na konci minulého roku. Já to štěstí neměl a musel jsem si počkat až do února. Celou dobu jsem tedy četl pochvalné příspěvky, recenze a spoustu fotografií s touto figurkou. Je ale figurka Johna Ramba od ThreeZero opravdu tak skvělá?

Colonel Zaysen: Are you insane? One man against trained commandos… Who do you think this man is? God?

Colonel Trautman: No. God would show you mercy. He won’t.

Podle mě ne. Figurka není špatná, má mnoho plusových bodů, ale celkově je vidět, že figurka by potřebovala kvalitnější materiály a trochu lepší péči. Pojďme ale popořadě.

Hlava 

Na prefinálních fotografiích byla hlava nejdiskutovanějším podnětem, který se sběratelům zrovna moc nezamlouval. Výsledek ale dle mě není vůbec špatný. Zcela jistě jde na této figurce poznat výraz Stalloneho. I jeho specifické vlasy jsou v rámci možností dobré. 

Tělo

Dalším velkým tématem u figurky jsou její ramenní klouby a celkově materiál. Nemám tak ani problém s rameny jako mnozí jiní, ale spíše s materiálem, ze kterého je vyrobena kůže. Na můj vkus je až příliš měkký a při rotaci ramenního kloubu se opotřebovává. Zcela určitě zde mohli výrobci zvolit kvalitnější materiál.

Nepřehlédněte
ThreeZero spouští předobjednávky na 1/6 Rambo: First Blood

ThreeZero oznámilo před pár dny novou sběratelskou figurku 1/6 Johna Ramba z prvního dílu Rambo: First Blood. Figurka, která se bude snažit na...

Oblečení

Figurku si můžete obléci na tři způsoby. Buď ji necháte nahou a dáte tak vyniknout muskulatuře, nebo můžete figurku obléci do tílka a případně ještě do vojenského kabátu. Především kabát vypadá parádně a velmi věrohodně. Navíc svým weatheringem dokresluje atmosféru války a Afganistánu. 

Příslušenství

Co figurka ztrácí na materiálu, dohání v počtu příslušenství. Nechybí samozřejmě několik párů vyměnitelných rukou, dále ještě v balení najdete luk se 5 šípy, toulec, survival nůž včetně pouzdra, samopal AK s M203 granátometem, RPG-7, výbušninu C4, dýku, vojenskou tašku, hodinky a talisman na krk.

Co do počtu příslušenství si není na co stěžovat a je to především příslušenství, co určitě zvedá hodnotu této figurky. Ale i zde je vidět, že kvalita materiálu například u nože by mohla být lepší. Velkým přáním by bylo je udělat diecastové, ale to by figurka musela mít jinou cenovou relaci.  Bohužel jak je už u ThreeZero zvykem, chybí podstavec. 

Každopádně díky příslušenství v kombinaci s oblečením lze figurku napózovat do několika desítek poloh. A to určitě nepřeháním. Variabilita poloh u této figurky je skvělá a je vlastně velmi těžké vybrat pouze jednu polohu. Až lituju, že mám pouze jednu verzi, protože hned bych si ji vystavil v několika pozicích.

7

Z figurky 1/6 John Rambo z třetího filmu o americkém veteránovi se nakonec stalo velmi milé překvapení. Ačkoli první prototyp figurky nesklidil mnoho ovací, ale spíše tuny připomínek, ThreeZero ukázalo, že nejen umí vzít připomínky, ale především je i zapracovat. Výsledkem je tak velmi slušná figurka, která mnoho fanoušků (nejen) akčních ikon 80. let překvapí a potěší.

Na extra třídu v podobě Hot Toys kvality to zatím nemá, ale i tak figurka nabízí mnoho zábavy a především příslušenství, které nabídne velký prostor pro samotné pozicování figurky. Nákup této sběratelské figurky rozhodně doporučuji. Zvláště, když se vám figurka podaří získat za původní cenu.