Kdo jsou noví hrdinové herního DC světa?

Kdo jsou noví hrdinové herního DC světa?

Batman je mrtvý. Alespoň v nové hře Gotham Knights, která byla před pár dny oznámena na DC Fandome 2020. Ve druhé oznámené hře Suicide Squad se dle všeho Batman také neukáže. Dle DC nejspíše Batmanův čas na nějakou dobu vypršel a je třeba, abychom se seznámili i s dalšími (anti)hrdiny ze světa DC. 

Problém může nastat, pokud nemáte načteny původní knižní předlohy (komiksy). Nových postav je opravdu hodně a tak si pojďme připomenout, jak postavy zapadají do DC Universe.

Batgirl

Vlastním jménem Barbara Gordon. Ano, správně. Je to dcera známého komisaře Jima Gordona.

Po střetu s Jokerem byla upoutaná na vozík. Tehdy spolupracovala s Batmanem pod jménem Oracle jako hacker. Její znalost počítačových systému je dokonalá. Dokáže se nabourat do všech systémů.  

Po chirurgické operaci, která ji pomohla vrátit na její vlastní nohy, se stala Batgirl, která kromě počítačových znalostí ovládá velmi dobře bojové umění a všechny možné bojové styly. 

Ve hře Gotham Knighs je její otec po smrti. Jak Jim Gordon umřel, ale nevíme. Musí tedy spolu s ostatními chránit Gotham před nepřáteli – už ale bez Batmana a komisaře Gordona.

Batgirl
Věk ?
Alias Oracle, Barbara Gordon
První zmínka Batman #139 (duben 1961)

Nightwing

Původní, první Robin. Vlastním jménem Richard „Dick“ Grayson. Poté, co dospěl, se vydal na vlastní dráhu boje se zločinem.

Dick vyrůstal v cirkusové rodině, která celá bohužel zemřela před jeho očima. Dicka se poté ujal Batman, který v něm viděl částečně svoji paralelu s osudem svých rodičů. 

Ve hře by měl působit jako zkušený bojovník se zločinem. Je velmi schopný v akrobacii a má přirozenou schopnost vůdce.

Nightwing
Věk 20+
Alias Nightwing, Rick, Robin, Agent 37, Dick Grayson
První zmínka Robin – Detective Comics #38  (duben 1940)
Nightwing – Superman #158 (1963)

Red Hood

V pořadí už druhý Robin. Vlastním jménem Jason Peter Todd. Oproti Nightwingovi neměl RedHood takové nadání pro detektivní činnost ani akrobacii. Spíše používal svůj hněv a agresivitu. S Batmanem řešili mnohé spory ohledně disciplíny a nadužívání síly a agrese proti nepřátelům. 

Red Hood mnohdy bývá vyobrazen jako antihrdina. Je to především proto, že velmi často jeho jednání ovlivněno silnými emocemi, které se mu nedaří občas zadržet. Spíše lze chápat Red Hooda jako postavu, která bojuje se zločinem drsnějším a agresivnějším způsobem. 

Red Hood
Věk 19
Alias Jason Todd, Robin, Wingman
První zmínka Jason Todd – Batman #357 (březen 1983)
Robin –  Batman #366 (prosinec 1983)
Red Hood – Batman: Under the Hood (únor 2005)
Wingman – Batman Incorp. (vol. 2) (červenec  2012)

Robin

Třetí, poslední a nyní aktuální Robin. Vlastním jménem Tim Drake. V novějších komiksech známý také jako Red Robin. Je velmi mladý. Jeho velké detektivní schopnosti a vysoký intelekt dokázaly odhalit identitu předchozích Robinů a po sledu několika událostí se stává oficiálním Robinem po boku Batmana, který si ho dokonce adoptuje jako vlastního syna.

Robin
Věk 17
Alias Robin, Red Robin, Drake
První zmínka Tim Drake – Batman #436 (August 1989)
Robin – Batman #457 (December 1989)

Mr. Freeze

Vlastním jménem dr. Victor Fries. Jeho speciální zbraní je chlad, led, zima. Jako jeden z mála není jeho hlavní touhou peníze nebo moc, ale láska. Láska k jeho manželce Noře Fries, která je smrtelně nemocná, zamražená v ledu.

Mr. Freeze tedy hledá zázračný lék, kterým by svoji manželku uzdravil. Při jeho hledání ale mnohdy překročil zákon a stal se z něho tak zločinec pod názvem Mr. Freeze.

Mr. Freeze
Věk 20+
Alias Victor Fries, Mr. Zero, Doktor
První zmínka Mr. Zero – Batman #121 (únor 1959)
Mr. Freeze – Detective Comics #373 (březen 1968)

Superman

Nejznámější komiksový hrdina. Vlastním jménem Kal-El. Pochází z planety Krypton, která zanikla a Supermanovi rodiče ho těsně před zánikem planety poslali pomocí rakety na planetu Zemi. Raketa přistála v malé americké vesničce Smallvile, kde ho našli jeho pozdější adoptivní rodiče Marha a Jonathan Kentovi. Malému miminu dali jméno Clark Kent.

Clark postupem časem zjistil, že jeho tělo je speciálně silné v novém prostředí a postupně se z něho stane nejsilnější člověk na Zemi.

Ve hře Suicide Squad: Kill The Justice League vystupuje zatím velmi nejistě. V poslední scéně upálí člověka. To se velmi odporuje s klasickou povahou Supermana, který vždy upřednostňuje dobro před zlem a raději by umřel, než ublížil člověku. Bude proto tedy záhadou, jak si tuto scénu interpretovat.

Superman
Věk 35+
Alias Kal-El, Clark Kent, Muž z oceli
První zmínka Action Comics #1 (červen 1938)

Harley Quinn

Vlastním jménem Harleen Quinzel. Bývalá psychiatrička v Arkham ústavu, kde se zamilovala do největšího záporáka DC univerza – Jokera. Tím se změnil kompletně její život, který následně naplnila kriminalitou a zlem. Později se stala členkou Suicide Squad.

Harley Quinn
Věk 30
Alias Harleen,
Harleen Quinzel
První zmínka Batman: The Animated Series „Joker’s Favor (září11, 1992)“

 

Deadshot

Profesionální zabiják, který nikdy nemine svůj cíl. Velmi si oblíbil odstřelovací pušku. Byl vojákem, který strávil mnoho let mimi svoji zemi. Po návratu začal mít post traumatické příznaky, které zapříčinily v kombinaci s alkoholem rozpad jeho rodiny.

Deadshot
Věk 35
Alias Floyd Lawton
První zmínka Batman #59 (červen 1950 )

Boomerang

Boomerang je proslulý australský bankovní lupič a žoldík. Je velmi častý nepřítelem Flashe. Jeho specialitou jsou typy bumerangů. Má pověst velmi dobrého lupiče. V Austrálii prý vyloupil každou banku minimálně dvakrát. 

Boomerang
Věk 40
Alias Captain Boomerang, George „Digger“ Harkness
První zmínka The Flash #117 (December 1960)

 

King Shark

King Shark
Věk ?
Alias Nanaue
První zmínka Superboy #0 (říjen 1994)