Recenze: Batman ’89 #4

Recenze: Batman ’89 #4 © DC Comics

Další díl komiksu Batman ’89 je tu a mohu říct, že čekání se vyplatilo. Komiks se konečně rozjel na vícero linkách a začíná být konečně zajímavý a napínavý.

Ačkoli to už vypadalo, že po třetím dílu nad touto komiksovou sérií zlomím hůl, tak čtvrté číslo je pořádně napěchované událostmi a postavami z DC. A za to jsem fakt rád.

Pojďme ale od začátku. Čtvrtý díl si dal pořádně načas, kdy byl dle všeho 2x odsunut a místo v listopadu vyšel až začátkem prosince. Každopádně to za to čekání opravdu stálo.

Robin: Where are you taking me?
Bruce Wayne: I´m gonna chain you to the wall for twenty years…
Robin: You ever want to be normal?
Bruce Wayne: Yeah. Sometimes.

Ve čtvrtém pokračování se představí hned několik hlavních postav DC, které dostanou svůj prostor. Na scéně tak vidíme Harvey Denta, Bruce Wayna, Robina, Batmobil, Selinu Kyle, Barbaru Gordon i komisaře Gordona. Nechybí ale také Alfréd, který nám představí trochu blíže historii rodiny Waynových.

Několik zmínek padne i ohledně děje a postav z filmu Batman Returns z roku 1992. Takže především fanoušci Burtonova Batmana budou z tohoto sešitu nadšeni.

7

Čtvrtý díl komiksu Batman 89 je jeden velký fan servis pro fanoušky Batmana a hlavně fanoušky Batmana od Tima Burtona. Na scéně se objeví prakticky všechny zásadní postavy klasického DC světa a tak tento díl nenudí a posune příběh o nutný kus dopředu.