Recenze: Batman ’89 #3

Recenze: Batman ’89 #3 © DC Comics

Další číslo šestidílného komiksu Batman ’89 vyšlo a dostáváme se tak přesně do poloviny celého příběhu. Jak komiks pokračuje a stojí zůstat s touto sérií?

Příběh komiksu začíná pomalu nabírat směr. Do popředí se dostaly 2 výrazné postavy DC – Bruce Wayne a Harvey Dent. U příběhu vidím právě trochu problém. Ačkoli se snaží komiks trochu překvapit své čtenáře, tak nakonec se příběhově stočí do určité rutiny zažitého dějství DC komiksů. A to je škoda. Když už nedokázal komiks navázat na vynikající atmosféru Burtonových filmů, mohl alespoň vymyslet zajímavější alternativu celého příběhu.

This coin has no power. I´m fixing it. You need two possible outcomes. Yes, no. Good, bad. Black, white…
Harvey Dent

Na druhou stranu třetí díl nabídne i zajímavější a zábavnější party než ten předchozí. Uvidíme reakci Bruce Wayna na to, když se z něho (ne Batmana) stane hrdina a dočkáme se i zajímavých komiksových scén s Catwoman. Těchto situací je ale bohužel málo. Komiks se stále odehrává především během slunných dní a evidentně nemá zatím ambice zabrušovat do temných atmosférických nádechů a lokalit.

Komiks je tedy přesně v polovině příběhu a i když každé číslo má přes 20 stran, tak na nějaké výraznější zrychlení tempa to moc nevidím. Zatím se toho příběhově moc neodehrálo a nejsem si jistý, jestli autoři představí nějaké výrazné zlepšení.

Přiznám se, že ačkoli Burtonovy filmy pro mě představují asi nejlepší komiksové zpracování, tak tento komiks pro mě přestal být trochu zajímavým a další díly budu dočítat už jen ze setrvačnosti a budu se těšit na případné překvapení, v které tak nějak potají doufám, že stále přijde.