Recenze Batman/Fortnite: Foundation

Recenze Batman/Fortnite: Foundation © DC Comics

Batman se dostal do světa Fortnite a byla z toho událost celosvětového ohlasu. Povedlo se v pokračování Batman/Fortnite: Foundation navázat na solidní akci i vážnější momenty z prvního dílu?

Batman/Fortnite

Spojení nejznámějšího komiksového hrdiny s oblíbenou akční hrou slavilo úspěch. A to i v Česku, kde se musel zvýšit náklad a první díly se dokonce dočkaly dotisku. Vše bylo ještě umocněné faktem, že u každého sešitu jste dostali speciální kódy aplikovatelné ve hře Fortnite.

Nepřehlédněte
Recenze komiksového crossoveru: Batman/Fortnite: Bod Nula

Tak jsme se dočkali jednoho z největších crossoverů. Batmana pohltil Fortnite a fanoušci vzali toto spojení dvou největších současných iko...

Několik týdnů po vydání všech 6 dílů bylo oznámeno pokračování, které je ale pouze jednosešitové. Není to škoda?

Batman/Fortnite: Foundation

Určitě je. Nové pokračování Batman/Fortnite: Foundation je rozvrženo pouze do jednoho 40stránkového sešitu a je to málo. Na druhou stranu zápletka pokračování není alespoň uměle nastavovaná a tak si ji vcelku užijete. O co tedy jde?

Nad Gothamem a Metropolis se otevírají trhliny a Justice League se snaží je uzavřít, aby se do nich nedostali žádní padouši. Do toho na scénu přicházejí Foundation, jedna ze slavných postav Fortnite vesmíru, a geniální Batman, který se směje.

Zápletka je tedy jasná, ale jak to celé funguje dohromady a vypadá?

Co zaujme na první pohled od minulého dílu je kresba, která je méně detailní a barevně méně sytá a celkově neodpovídá návaznosti kresby z prvního dílu. Pro jistotu jsem si prošel znovu první díly a ten rozdíl je opravdu velký. A nutno říct, že z mého pohledu je horší.

Příběh jako takový mi nepřišel nijak zdařilý, určitě ne napínavý. A chybělo mi v něm něco více zapamatovatelného jako například v prvním díle pěkná romance s Catwoman. 

Na případné pokračování bych tedy byl opatrnější, ale vlastně se na něho i těším. Podle mě z příběhu není ještě vše odvyprávěno, ačkoli je trochu cítit, že je to na sílu.

5

Mnou hodně očekávaný Batman/Fortnite: Foundation je nakonec průměrné pokračování, které určitě nepřevyšuje první díly. Příběh i kresba jsou u mě za očekáváním.