Mých TOP 5 komiksových filmů

Mých TOP 5 komiksových filmů

Nedávno se mě ptalo hned několik lidí na to, jaké komiksové filmy jsou moje nejoblíbenější. A vzhledem k tomu, že všude kolem nás jsou zaručené srovnávací žebříčky nejlepších filmů, přispěji do této kategorie i já sám s tímto seznamem TOP 5 mých oblíbených komiksových filmů.

Batman Returns (1992, režie Tim Burton)

Nemohu začít ničím jiným, než mým oblíbeným DC. Batman Returns osobně považuji za jeden z nejvíce atmosferičtějších snímků vůbec. Tim Burton zde projevil všechnu svoji kreativitu a město Gotham proměnil ve zrůdné místo plné násilí, strachu a zrůdnosti.

Film, který rozhodně není pro malé děti, bude strašit i dospělé. Gotham je tu opravdu město zkázy, kterému není pomoci a přesto Batman se snaží

Kick-Ass (2010, režie Matthew Vaughn)

Film, který jsem si v roce 2010 neskutečně užil v kině. Kick-Ass byla tehdy a stále je neskutečná jízda. Úvodní scéna vás totálně uzemní a už od toho skvělého filmu nemůžete odtrhnout oči až do konce. Za mě naprosto perfektní film o hrdinovi, který je jedním z nás a vlastně i my se jím můžeme kdykoli stát. Asi nebudeme střílet bazukou, ale na občanské úrovni určitě pomoci můžeme.

Temný rytíř (2008, režie Christopher Nolan)

Přiznám se, nestal jsem se fanouškem hned na první zhlédnutí. Z kina jsem odcházel sice spokojen, ale až čas mi tento komiksový thriller vryl pod kůži. Výkon Ledgera je fenomenální a stále i po 15 letech z jeho chování jde strach.

Bohužel ale ostatní aspekty filmu mi nepřišly tak geniální jako právě Ledgerův herecký výkon. Nicméně postupem času a i s uvědoměním, že pokračování je výrazně horší se TDK ve mně uzrálo a proto ho najdete i v tomto seznamu.

Spider-Verse

Postavu Spider-Mana jsem vždycky mohl. Líbila se mi na něm ta osudovost, se kterou se musel vypořádat. Být superhrdinou chce být každý, ale jen opravdový hrdina se s tím dokáže vyrovnat a tuto roli i unést a zvládnout.

Nové animované zpracování mě ale pohltilo natolik, že Spider-Mana nyní přímo zbožňuji. A nejen jeho. Celý jeho nový Spider-Verse. Oba filmy jsou natolik kreativní, inovativní, že nejde snad ani slovy vyjádřit, jaký úchvatný zážitek nabízejí. 

Asterix

Staré, ale stále sakra dobré. Animovaný Asterix sice už nějaké vrásky na vizuálu má, ale z humoru nic neztratil. Přesvědčil jsem se na vlastní oči, když jsme si tyto filmy pustili s mojí malou princeznou. A stále to funguje, tak to zkuste i vy.

Nevešlo se:

 • Spider-man 2
  Perfektně vyvážený komiksový film se vším všudy. Zcela určitě nejlepší hraný Spider-Man. To je bez debat.
 • Iron Man
  Ten film zkrátka pořád funguje. A především Marvel se zde držel na uzdě a dobře osciloval mezi realistickým a komiksovým vyprávěním. 
 • V for Vendetta
  Vím, že tento film u kritiků propadl. Na mě ale celkem zapůsobil a to především díky hereckému obsazení.
 • Blade
  Jo, přiznám se. Jako malý kluk jsem to miloval. Od skvělé úvodní scény až po finálový souboj. Bohužel časem ale tento film především po technické stránce hodně zestárl. I tak ale na něj mám pořád chuť si ho občas pustit.
 • The Batman
  Ano, nový Batman se povedl. A to hodně. Nebýt trochu slabšího scénaře, tak by to bylo absolutní hodnocení. Pattinson vystoupil ze své upíří role, aby přijal novou netopýří. Jaká to ironie. Každopádně role Batmana mu sedí skvěle. 
 • 300
  „Třístovce“ předcházela asi jedna z nejlepších trailerových kampaní. Škoda, že výsledný film už postrádal dynamiku a epičnost z trailerů. I tak ale nabízí památné scény.
 • Tintin
  Mám pro tohoto belgického vyšetřovatele slabost. Jako malý kluk jsem si četl komiksy a tento animovaný film se mi do teď líbí. Velká škoda, že zůstalo pouze u prvního filmu z původně plánované trilogie.
 • Z pekla
  Svého času pro mě oblíbený film. Johny Depp v absolutní TOP formě hraje detektiva, který nahání Jacka Rozparovače. Hutná a strašidelná atmosféra a mnoho, mnoho krve. 
 • Avengers: Infinity War
  U mě prostě ten čtvrtý díl vůbec nezarezonoval jako u ostatních a tak nejlepší Avengers je pro mě třetí díl a to ještě s mnoha výhradami. Nakonec ale především díky trojici Rocket – Thor – Groot jsem si tento film oblíbil a je jasně ze všech Avengers nejlepší. Navíc s (ne)překvapivým závěrem. Na rozdíl od čtyřky se tento film nerozpadne v dramaturgii a vlastně celá druhá polovina je naprosto svižná jízda.