Analýza Hot Toys releasů (2022)

Analýza Hot Toys releasů (2022) © Hot Toys

Další rok s Hot Toys figurkami je za námi a tak je na řadě opět krátké a stručné shrnutí toho, co si za rok 2022 Hot Toys pro své fanoušky připravilo.

Počet oznámených figurek

Hot Toys se letos činilo. Překonalo rekord z minulého roku, když letos oznámilo více jak 100 figurek. Konkrétně jsem napočítal 104 figurek. To je o 28 % více než v roce 2021. To vychází měsíčně na více jak 8 figurek. Když to přepočteme na týdny, tak to vychází průměrně přesně na 2 figurky týdně a to do toho započítáváme i Vánoce a další globální svátky. 

Graf ukazuje, kolik v každém roce oznámilo Hot Toys své produkty

Seriály, hry, filmy?

Hot Toys tradičně bere licence z filmů, seriálů a nebo digitálních her. V roce 2022 zvítězila kategorie Movie Masterpiece (MMS) s 60 figurkami (57 % ze všech figurek). Na druhém místě s o více jak polovinou méně je kategorie TV Masterpiece (TMS) s 25 figurkami (24 %). Ostatní kategorie jsou v porovnání s těmito velmi zanedbatelné.

Graf ukazuje, z jakých kategoriií produkty Hot Toys pochází

Marvel, nebo Star Wars? Nebo snad DC?

Každoročně sběratelé pláčou ohledně malého rozsahu licencí. V roce 2022 tomu nebylo naopak. Opět se licence prakticky scvrkly na pouhé tři licence.Tradičně na prvním místě je Marvel s 46 figurkami. To znamená, že skoro 44 % všech figurek bylo z licence Marvel. Na druhém místě je opět nepřekvapivě licence Star Wars. Ty v roce 2022 měly 37 figurek Hot Toys (36 %). Na třetím místě, jak už to tak bývá, je DC licence se 14 figurkami (13 %).

Celkově tak tyto tři licence pokrývají 97 % všech figurek Hot Toys. Sběratelé tak mají pravdu. I když letos (oproti jiným ročníkům) se Hot Toys pochlubilo alespoň dalšími 5 licencemi. No, lepší než nic, že?

Graf ukazuje, ze kterých licencí produkty Hot Toys pochází

Všude samý Spider-man

Ty Spider-many už snad nikdo nedokáže spočítat, že? Ale já ano 🙂 Budete se divit, ale v počtu figurek za rok 2022 se umístil Spider-man až na třetím místě. Celkově jsme mohli předobjednat 7 figurek Spider-manů (7 %). Na první a druhém místě je ale Batman a Iron Man. Obě postavy mají shodně 9 figurek (9 %). 

Na své si přišli i fanoušci Boby Fetta se 4 figurkami (4 %) nebo třeba Green Goblina a Black Adama. Celkově Hot Toys za rok 2022 připravilo na 64 různých charakterů a to není vůbec špatné. Kolik z nich jste si objednali?

Graf ukazuje, které postavy Hot Toys zvolilo pro své produkty

A na závěr se podíváme, ze kterého filmu nebo TV seriálu figurky pochází. Na prvním a druhém místě je druhá episoda Star Wars a také The Batman – oba s 9 figurkami ( 9%). Třetí místo tak zbylo na nejnovější díl se Spider-manem a to 7 figurek s 9% podílem. Své zastoupení si stále našel i Iron Man 2, nový Thor a Dr. Strange. Star Wars licence je potom ještě zastoupena hojně ze seriálů Obi-wan Kenobi, The Clone Wars a Mandalorian.

Graf ukazuje, z jakých seriálů a filmů produkty Hot Toys pochází