Analýza Hot Toys releasů

Analýza Hot Toys releasů © Hot Toys

Spoustu sběratelů si v poslední době stěžuje na kvalitu, ale i malou různorodost produkce figurek od velmi úspěšné firmy Hot Toys. A jelikož mám rád čísla pěkně seřazený a prezentovaný, podíval jsem se, co je na tom pravdy.

Níže najdete menší analýzu všech produktů od Hot Toys a zkusím zodpovědět na ty nejpalčivější otázky. Která postava dostala nejvíce figurek? Je u Hot Toys oblíbený Marvel, nebo DC? Jak si vedou obrozené Star Wars? A dává Hot Toys šanci i jiným frančízám?

Hot Toys

Pokud nejste sběratelem figurek a sbíráte například jen sochy nebo jiné popkulturní věci, tak letmo představím firmu Hot Toys.

Hot Toys byla založena v roce 2000 a je špičkovou sběratelskou značkou, která se věnuje navrhování, vývoji a výrobě vysoce kvalitních a detailně propracovaných sběratelských předmětů s autentickou podobou. 

Hot Toys původně začala s výrobou vojenských akčních figurek v měřítku 1:6. Od té doby rozšířila svůj sortiment. Specializuje se na sběratelské figurky v měřítku 1:6 z populárních filmů, videoher, komiksů i světově proslulých osobností.

Od roku 2003 získala společnost Hot Toys oficiální merchandisingová práva na výrobu sběratelských figurek z mezinárodních filmů.

Hot Toys není pochopitelně jediná firma, která umí zpracovat akční figurku. Je ale jedna z mála, která kombinuje oficiální licenci, aktuální výběr pop kulturních postav a především velmi kvalitní (možná nejlepší) technologické zpracování.

To má samozřejmě za následek nemalou cenu, která se většinou pohybuje od 220 do 250 USD. I taková cena ale nezastaví sběratele od nákupů a Hot Toys (možná právě proto) stále zvyšuje tempo v produkci akčních figurek.

Zvýšená produkce figurek a zaměření se na několik licencí a především zaměření se na stále stejné popkulturní postavy už delší dobu přestává bavit i ty nejvěrnější fanoušky Hot Toys. A právě na tento typ problému by se měly zaměřit další odstavce, kde najdete menší přehled o všech releasů Hot Toys a zjistíme, na které licence a figurky se Hot Toys zaměřují a jestli jsou negativní reakce fanoušků oprávněné.

Metodologie

  • Zdroj dat
    Pro zdroj dat jsem použil webové stránky hottoysph.com/checklist a facebook.com/hottoys. Bohužel u prvních releasů jsem odkázaný pouze na jeden zdroj, tak věřme, že se nemýlí.
  • Datum
    Jako datum jsem použil u všech releasů jejich datum oznámení. Odpadá potom problém s uvedením na trh, protože jak jistě víte, distribuce se prvně zaměřuje na asijský a západní trh. Evropa je v tomto případě až jako poslední a nejsou vyloučena ani několika měsíční zpoždění. Navíc v poslední „koronavirové“ době a problémům s přepravou obecně jsou dodávky značně zpožděny i o několik let.

Jednotlivé ročníky

Analýza Hot Toys