Film Legends Museum Český Krumlov

Film Legends Museum Český Krumlov © Film Legends Museum

Sotva jsem zkompletoval čtvrté Film Legends Museum v Kroměříži, majitel museí Jan Vlčko otevřel (shodou okolností na mé narozeniny) další pobočku v Českém Krumlově. Nezbývá tedy, než prozkoumat nové prostory i sochy v jižních Čechách. Jak si tedy vede nejnovější filmové museum zaměřené na popkulturní figurky a sochy?

Když majitel museí začal hledat nové destinace pro svoje další musea, trochu jsem se bál toho, aby to nebylo moc daleko. To se mi ale (bohužel pro mě) stalo a tak do páté pobočky to mám opět skoro 3 hodiny nedobré jízdy (a další 3 hodiny zpět). Ale ani to mi nezabránilo se do jižní části naší republiky vydat. 

Hned z kraje je opět třeba připomenout, že vybudovat tolik úspěšných poboček v tak velmi nejisté době chce velkou odvahu, ale také spoustu umu, vytrvalosti a lásky k podnikání. Honza Vlčko dle všeho všechno z toho má, protože pátá pobočka je opět příjemnou podívanou. Ale nepředbíhejme.

Film Legends Museum Český Krumlov

Pobočka v Českém Krumlově je ze všech poboček Film Legends Museum nejmladší. Otevřena byla v červnu 2022 a sídlí v centru historického jádra v Českém Krumlově. Konkrétně v menším útulném dobovém domečku, který ale lze docela dobře minout. Tak si nezapomeňte s sebou Google Mapy 🙂

U příchodu do musea kromě tradičně milé obsluhy (jak je v Film Legends Museum už dobrým zvykem) najdete už první exponáty E.T. a Predátora, které vás navedou do přízemí budovy. Zde si můžete prohlédnout (moje oblíbené) 1/6 figurky, pěkné diorámko z Krotitelů duchů a mnoho, mnoho byst. Zaujal mě především parádní Achilles, střihoruký Edward, Darth Maul, Kylo Ren, T-800 i T-1000. Zkrátka pokud máte rádi popkulturu posledních let, tak už jen v přízemí najdete velmi pěkný průlet posledními dekádami. Ale to lepší vás čeká o pár metrů výše, ve druhém patře.

Druhé patro je z pohledu sběratele i diváka o dost „našlapanější“. Už u vstupu do patra najdete parádně zavěšeného Spider-mana a vstup do předsálí druhého patra upoutá velmi pěkná sbírka Disney postaviček.

Kde jsem ale strávil největší porci času je hned další místnost, ve které najdete životní sochu Harry Pottera, Kratose, ale i perfektní sochu Saurona a především fantastickou bystu Caesara. Tyto skvosty opravdu umí upoutat pozornost na velmi dlouho a je potřeba je vidět na vlastní oči.

V dalších místnostech najdete fragmenty z Vetřelce, Avatara a Jurského Parku. Mě ale mnohem více zaujaly další sběratelské kousky z DC světa. Absolutně perfektní byly sochy s Catwoman, Batmana, Jokera nebo Supermana. Nesmím opominout i perfektní sochu Thanose, Lokiho nebo Groota. Zkrátka na své si přijde každý fanoušek svého universa.

Film Legends Museum Český Krumlov je tak příjemné útulné menší místo určené pro všechny fanoušky popkultury. Museum nestranní jednotlivým frančízám, ale zaměřuje se na pěkný průlet celkovou popkulturou. Ideální tak pro celou rodinu včetně mladší i starší generace.

Na druhou stranu zrovna v této pobočce mi chyběla nějaká interaktivita, která by trochu celou prohlídku oživila. Zde bych viděl určitě prostor ke zlepšení. Je strašně fajn, že v celém museu lze bez omezení fotit, ale umím si představit, že by zde mohl být nějaký interaktivní fotokoutek, který by mohl rovnou tisknout fotografie a odnést si tak alespoň nějaký suvenýr. Ze všech museí mi právě tady nějaký interaktivní prvek chyběl nejvíce.

Fotogalerie

7

Nejnovější pobočka ze série Film Legends Museum v Českém Krumlově nabízí velmi pěkný průlet celkovou popkulturou. Na své si přijdou fanoušci všech žánrů a to nehledě na věk nebo pohlaví. Navíc pobočka sídlí ve velmi pěkných a útulných prostorách v samotném srdci turistického ráje v Českém Krumlově. Pobočce ale bohužel chybí „vzácnější“ kousky a interaktivnost, aby se zabavila úplně celá rodina po celou dobu. I přesto ale silně doporučuji návštěvu všem popkulturním fanouškům a fanynkám. Děkuji majitelům, že stále mají velkou vášeň pro podnikání a sbírání sošek zároveň. Je radost tyto místa navštěvovat.